Шљивић два пута други на Купресу, Драгољевићева бронзана

01.02.2023. 15:47
0
ИЗВОР: sportdc.net

Од понедјељка до сриједе на Купресу су вожене ФИС трке "Адрија ски купа" и "Нордис купа", а босанскохерцеговачки представници су имали успјеха.

Првог дана вожене су двије трке велеслалома у обје конкуренције. На првој мушкој трци побједу је остварио Американац Rowen Ainslie, свега пет стотинки испред нашег Марка Шљивића. Треће мјесто је заузео још један Американац, а подијум за четврто мјесто је за 26 стотинки измакао Емиру Локмићу. Дино Терзић је заузео 17. мјесто, а пласман су још остварили Ален Бичакчић, Тарик Зухрић, Миливоје Мачар, Мак Ломигора, Мухамед Хусеиновић, Изет Лут Османагић и Денис Ковач. Трку није завршио Ноах Миљковић.

У другом велеслалому истог дана Емир Локмић је успио доћ до подијума и бити трећи, а сада је Марку Шљивићу измакао подијум, те је завршио као четврти.

Код дјевојака, Николина Драгољевић је у првом велеслалому била трећа, Ина Ликић на 12. мјесту, а Теодора Филиповић није завршила трку. У другом велеслалому, Теодора Филиповић је била 12.

У првом слалому побиједио је Емир Локмић, а у другом Марко Шљивић је завршио као другопласирани. Код дјевојака, у слалому је 10. мјесто Теодоре Филиповић било једини пласман.

Коментари 0
Повезане вијести
Марко Шљивић - успјех јачи од препрека Марко Шљивић - успјех јачи од препрека
За паљанске олимпијце по 20.000 КМ За паљанске олимпијце по 20.000 КМ
Универзитет у Источном Сарајеву поносан на Ерића и Шљивића Универзитет у Источном Сарајеву поносан на Ерића и Шљивића
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    13h 34m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    10h 52m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    13h 57m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    17h 26m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    13h 2m
    0