Шљивовица кандидована за Унескову листу

31.03.2021. 14:50
0
ИЗВОР: срна.рс

Министарство културе и информисања Србије предало је данас кандидатуру да традиционално пиће шљивовица уђе на Унескову репрезентативну листу нематеријалног културног насљеђа.

Ресорни министар Маја Гојковић рекла је да је предата кандидатура за шљивовицу и да се нада да ће сљедеће године успјети да је упишу на Унескову листу.

"А, онда идемо у кандидатуру наивног словачког сликарства. Радимо и на том плану", рекла је Гојковићева на сједници Скупштине Србије гдје брани Приједлог закона о музејској дјелатности.

Номинација елемента "друштвене праксе и знања у вези са припремом традиционалног пића од шљиве - шљивовице" односи се на номинацијски циклус 2021-2022. године.

Коментари 0
Повезане вијести
Међународни конкурс „Мој деда“ за ученике основних и средњих школа Међународни конкурс „Мој деда“ за ученике основних и средњих школа
Француз достојан Милоша Обилића - издао је НАТО и спасао животе српских војника Француз достојан Милоша Обилића - издао је НАТО и спасао животе српских војника
Срби на КиМ забринути: Нови закон угрожава и право на лијечење Срби на КиМ забринути: Нови закон угрожава и право на лијечење
Најчитаније
  • Прича о Споменку Гостићу и бесмислу рата: “Док рат траје, ја одавде нећу“
    9h 59m
    0
  • Ана Шкиљевић и Вук Мичић најбољи спортисти општине Источна Илиџа за 2025. годину
    22h 21m
    0
  • Посне кнедле од кромпира
    9h 58m
    58
  • Поште Српске пустиле у рад пакетoмат у Источном Сарајеву – пошиљке доступне 24 часа дневно
    7h 52m
    0
  • Тара Соковић вицепрвак Европе
    21h 50m
    2