Службеници МУП Кантона Сарајево издали возачке дозволе особама без положеног испита

08.10.2019. 10:36
0
ИЗВОР: Srpska.info

Шест особа, од којих је један референт за издавање возачких дозвола у Министарству унутрашњих послова Кантона Сарајево, осумњичено је да су вршили малверзације у вези са издавањем возачких дозвола. Троје ће бити данас предато у надлежност Тужилаштва.

Како Klix незванично сазнаје у посљедњих неколико мјесеци издато је најмање 10 нелегалних возачких дозвола.

То значи да су осумњичени службеници сарајевског МУП у саобраћај пустили најмање десет потенцијалних возача – убица, ако се узме у обзир да никада нису стекли право на управљање возилом. У наредним данима се може очекивати да број илегалних возачких дозвола буде и већи с обзиром да је истрага у раној фази.

Из МУП КС јуче је саопштено да је ова акција дио свеукупних настојања полиције да кроз интензивиране акције ради на спречавању и санкционисању незаконитог понашања у властитим редовима и тако јачају интегритет у раду, али и врате повјерење грађана у рад МУП.

Коментари 0
Повезане вијести
Нови случајеви лептоспирозе у Сарајеву Нови случајеви лептоспирозе у Сарајеву
Повећава се број обољелих од лептоспирозе у Сарајеву Повећава се број обољелих од лептоспирозе у Сарајеву
На пијаци "Хецо" изречено 41.770 КМ казни и уништена неисправна храна На пијаци "Хецо" изречено 41.770 КМ казни и уништена неисправна храна
Најчитаније
  • Пивска крвава бајка: Један од најсвирепијих злочина Другог свјетског рата
    14h 28m
    1
  • Сутра слава манастира Свете Тројице у Озерковићима у недјељу
    14h 48m
    0
  • Свету Гору погодио снажан земљотрес!
    5h 17m
    0
  • Албанија провоцира Србе: Погледајте шта су направили са српском заставом (ФОТО)
    4h 41m
    1
  • На вожњи "Романија зове" 120 бициклиста
    9h 27m
    1