На Црном врху код Зворника данас су обиљежене 33 године од страдања 11 припадника Војске Републике Српске , полиције и цивила, које су на данашњи дан 1992. године из засједе убили муслимани из Сребренице и Каменице.
Тим поводом на Црном врху је служен помен и положени су вијенци.
Предсједник Градске организације породица погинулих и заробљених бораца и несталих цивила Зворник Миливоје Марковић рекао је новинарима да је на овој комуникацији на Црном врху на најсвирепији начин убијено 11 људи, међу којима је било жена и дјеце.
- Међу страдалим било је припадника Војске Републике Српске и полиције Српске, али су и они били у цивилним одијелима, што говори о свирепост муслиманских хорди из Сребренице предвођених муслиманима из Каменице код Зворника - навео је Марковић.
Истичући да је био један од свједока који је међу првима стигао на мјесто трагедије, Марковић је рекао да је из првог пресретнутог возила "тојота" извадио четири угљенисана тијела људи које су муслиману поубијали, а затим запалили у аутомобилу.
Он се присјетио да су остатке угљенисаних тијела покупили у пластичене кесе и да су касније сазнали да су сви били из Рогатице.
- Знамо ко је починио овај злочин, податке смо прослиједили Тужилаштву БиХ, али, нажалост, ни послије 33 године Тужилаштво није ништа урадило по овом питању - рекао је Марковић.
Он истиче да овај предмет скупља прашину у некој ладици иако је ријеч о класичном злочину пресијецања колоне возила и убијања цивила, које су злочинци на крају запалили.
Предсједник Општинске организације заробљених и погинулих браца и несталих цивила Сребреница Бранимир Којић рекао је да је ово још један у низу злочина без казне, чиме прича о томе "да су само Срби чинили злочине" пада у воду и на овом мјесту.
Он је истакао да се мора његовати сјећање на муслимански злочин на Црном врху над невиним људима који су се у колони возила кретали у правцу Зворника, за који нико није одговоарао, као и да треба оворено рећи да је доста оваквог накарадног Тужилаштва и Суда БиХ.
Ове сарајевске правосудне институције уопште не желе да раде када је у питању процесуирање злочинаца над српским жртвама - рекао је Којић и нагласио да неће бити повјерења све док Тужилаштво и Суд БиХ буду пресуђивали само српској страни, а штитили муслиманске злочинце.
Он је упитао да ли Срби треба да иду у сарајевске правосудне институције да се тамо понижавају и да им суде са већ познатим исходом.
- Хришћански је праштати, али како кад знамо да је у Подрињу убијено 3.267 Срба, међу којима су жене, дјеца и стари - рекао је Којић.
Замјеник градоначелника Зворника Дарко Стефановић рекао је да је овај датум посвећен сјећању на 11 невиних жртава које су муслиманске снаге прије 33 године свирепо поубијале, пресијецајући из засједе колону возила.
Начелник општине Осмаци Радан Сарић истакао је да је на српској страни огромна рана јер за злочин на Црном врху није нико одговарао и додао да ови људи нису страдали од залутале гранате или метка него из засједе, што значи да је планиран злочин.
Парастос је служило мјесно свештенство, а вијенце су положиле породице погинулих, представници борачких и организација погинулих и заробљених бораца и несталих цивила Зворника и Осмака, Полицијске управе Зворник, те Стефановић и Сарић.