Снијег пао и на Влашићу

01.10.2025. 15:44
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

На планини Влашић пао је први овогодишњи снијег, а бијели покривач формирао се на вишим надморским висинама.

Снијег је пао и на Бјелашници, гдје су такође у раним јутарњим часовима уочени први центиметри сњежног покривача ове јесени.

Према подацима БХ Метео, сњежна граница тренутно се налази изнад 1.800 метара надморске висине, али се очекује да ће се до петка ујутру додатно спустити. Тиме би и нижи дијелови планина могли добити први траг зиме.

Хладнији ваздух, праћен падавинама, доноси и повећане изгледе за снијег у вишим предјелима централне и источне Босне, а акумулирана количина снијега у планинским зонама могла би бити и већа до краја седмице.

Грађанима који планирају боравак у планинама препоручује се додатни опрез због могућих поледица и отежаних услова на путевима, преноси Аваз.

Коментари 0
Повезане вијести
У Румунији пао снијег У Румунији пао снијег
Пао снијег у Словенији Пао снијег у Словенији
У Турској пада снијег (ВИДЕО) У Турској пада снијег (ВИДЕО)
Најчитаније
  • Прије 33 године формирана легендарна Српска гарда Илиџа (ФОТО)
    10h 19m
    22
  • Дејан Којић напустио ДЕМОС
    5h 2m
    0
  • Павле Вуисић - вјечити боем који је мрзио глуму
    10h 20m
    0
  • Зашто се каже "пао с крушке"?
    10h 20m
    0
  • Прве пахуље снијега пале у БиХ (ВИДЕО)
    11h 26m
    0