Соколац: Сви грађани здравствено осигурани до 30. априла

02.04.2020. 15:36
0
ИЗВОР: opstinasokolac.net

Фонд здравственог осигурања Републике Српске донио је одлуку да продужи финансирање здравствених услуга у јавним здравственим установама за све грађане, осигуране и неосигуране, до 30. априла ове године.

Шеф пословнице Фонда за здравствено осигурање Соколац Нада Видојевић је истакла, да су сви грађани здравствено осигурани и не морају да долазе у пословнице Фонда да овјеравају здравствене књижице.

– Здравствене услуге које се обаве до 30. априла, финансираће Фонд. Ова одлука се односи на све грађане, као и на оне који су раније по основу незапослености били пријављени на здравствено осигурање, а још увијек нису регулисали свој статус - појаснила је Видојевић.

Поштујући препоруке Општинског штаба за ванредне ситуације, у просторијама соколачког Фонда за здравствено осигурање, претходних дана спроведене су мјере превенције у сузбијању ширења вируса корона.

– Извршили смо дезинфекцију пословних просторија, организован је процес рада тако да настојимо да спријечимо ширење контакта са странкама, док је на снази ванредно стање. Апелујем на грађане да без пријеке потребе не долазе у пословнице Фонда и да сачекају са предајом документације која није хитна, попут захтјева за рефундацију и слично, како би се избјегле гужве и већи број окупљања људи на једном мјесту, поручила је шеф пословнице Фонда за здравствено осигурање Соколац Нада Видојевић.

Грађани Сокоца, све информације о здравственом стању како и о другим питањима, могу добити на бројеве телефона: 057/ 400-030 и 057/ 447-330.

Коментари 0
Повезане вијести
У Сокоцу промовисана књига "Горостаси горе Романије" аутора Миливоја Јанковића У Сокоцу промовисана књига "Горостаси горе Романије" аутора Миливоја Јанковића
Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу
Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    3h 42m
    35
  • „Касперијада“ данас у Палама
    9h 32m
    0
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    10h 32m
    0
  • Зграде Парламента и Савјета министара БиХ саграђене на српском гробљу
    10h 6m
    8
  • Служен парастос погинулим борцима из Касиндола (ФОТО)
    11h 30m
    0