Соколачка библиотека и у вријеме пандемије испуњава своју улогу

02.02.2021. 09:38
0
ИЗВОР: СРНА

У Народној библиотеци Соколац због епидемиолошке ситуације смањен је број манифестација и активности које су обиљежиле рад ове установе у претходним годинама, али су ипак успјели испунити своју улогу у заједници.

Директор ове установе Божица Јанковић рекла је да су, упркос потешкоћама које су пратиле ову као и сличне установе, у "години ковида" успјели купити 173 нове књиге за своје читаоце и добили на поклон још 203 књиге.

- Углавном је ријеч о актуелним насловима за одрасле, а с обзиром да је дошло до промјене у програму школских лектира, потрудили смо се да набавимо и оне књиге које нисмо имали у довољном броју - истакла је Јанковићева.

Она је нагласила да је број корисника услуга ове установе остао на нивоу из претходне године, те додала да библиотека има скоро 400 редовних читалаца и више од 2.000 чланова.

Јанковићева је навела да књижни фонд библиотеке чини 29.400 библиотечких јединица.

Према њеним ријечима, упркос лошој ситуацији узрокованој пандемијом вируса корона запослени у Народној библиотеци Соколац су успјели да организују неколико књижевних вечери, више радионица, изложби и промоција књига, уз поштовање епидемиолошких мјера.

У прошлој години је, како каже, побољшана сарадња са сличним установама и организацијама у области образовања и културе кроз реализовање заједничких пројеката и програма.

Запослени у овој библиотеци у овој години планирају организовање већег броја културних манифестација и набавку нових наслова у складу са израженим жељама читалаца.

У Народној библиотеци Соколац чланарина за ученике основне школе је бесплатна, за средњошколце, незапослене и пензионере годишња је пет КМ, а за запослене читаоце 10 КМ.

Библиотека на Сокоцу је организована у четири одјељења - Дјечије, Одјељење белетристике, Одјељење стручне књиге и серијске публикације и Одјељење завичајне збирке.

Народна библиотека Соколац је основана 1947. и након више облика дјеловања од 2012. је добила статус Јавне установе.

Коментари 0
Повезане вијести
Најхладније првомајско јутро на Сокоцу од 1961. године Најхладније првомајско јутро на Сокоцу од 1961. године
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева - Марко Ећимовић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева - Марко Ећимовић
ЈУ СШЦ „Василије Острошки“ организује хуманитарну приредбу за екскурзију ЈУ СШЦ „Василије Острошки“ организује хуманитарну приредбу за екскурзију
Најчитаније
  • Годишњица смрти предсједника СФРЈ Јосипа Броза Тита
    4h 12m
    29
  • НАТО авиони на Свјетски дан медија, прије 27 година, срушили зграду ТВ Нови Сад
    15h 56m
    0
  • Злочин у Граховишту 1992. године
    1h 34m
    8
  • Сјећање на Војислава Чаркића - нашег доброг проту
    4h 21m
    0
  • Српске светиње - оазе наде (ФОТО)
    4h 2m
    0