Специјалиста урологије обавио четири компликоване операције

08.08.2023. 16:06
1
ИЗВОР: katera.news

Специјалиста урологије и супспецијалиста онкологије са Војномедицинске академије из Београда Предраг Алексић обавио је четири захтјевне уролошке операције у Болници "Србија" у Источном Сарајеву.

 Oперисани пацијенти су добро и тренутно се опорављају.

- Успјешно су обављене двије радикалне нефректомије код тумора бубрега, једна нефректомија код пионефрозе и једна нефректомија код афункције бубрега изазване калкулозом - саопштено је из Болнице "Србија".

Алексић, који други пут борави у Болници "Србија", један од најпризнатијих стручњака у области урологије и онкологије.

- Остварењем сарадње са Алексићем, наша установа је у могућности да пацијентима, становницима Сарајевско-романијске регије пружи комплетну здравствену заштиту из области урологије -  саопштено је из ове болнице.

Алексић ће и даље обављати операције у Болници "Србија", а заказивање се врши након прегледа пацијената код специјалиста урологије у овој здравстевној установи Славише Пејића и Горана Тодоровића.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Милош 08.08.2023. 16:27
    Поздрав за младог Немању Шкипину, нашу велику наду! Надам се да неће отићи чим се усаврши!
Повезане вијести
Др Ивана Кујачић нови специјалиста патологије у Болници „Србија“ Др Ивана Кујачић нови специјалиста патологије у Болници „Србија“
У јуну рођено 45 беба у породилишту Болнице „Србија“ У јуну рођено 45 беба у породилишту Болнице „Србија“
Општина Источно Ново Сарајево организује бесплатне прегледе за борачку популацију Општина Источно Ново Сарајево организује бесплатне прегледе за борачку популацију
Најчитаније
  • Српска невјеста из Холивуда
    17h 3m
    0
  • Сестре по оружју - како су Милунка Савић и Флора Сандс заједно ратовале
    5h 21m
    0
  • На данашњи дан Високи Дечани уврштени у свјетску културну баштину
    23h 23m
    0
  • Величање усташке идеологије и истицање застава и симбола тзв. Армије РБиХ постају кривично дјело
    23h 57m
    2
  • Чудо звано Сергеј: Љубавна прича Десанке Максимовић подсјећа на најљепше бајке
    5h 23m
    0