Спортисти и рекреативци трче за здравље Марка Вучковића

05.12.2020. 21:00
0
ИЗВОР: СРНА

 Ентузијасти, спортисти и рекреативци из Гацка и Билеће организују у децембру "Трку за здравље" од Папиног дола до Билећког језера да би помогли у прикупљању новца за лијечење Марка Вучковића из Билеће, коме је потребно 140.000 КМ за трансплантацију бубрега у Бјелорусији.

Трка ће бити одржана 12. или 13. децембра, у зависности од временских услова. До тада је отворена "продаја" километара. Наиме, сви могу бити учесници тако што ће куповати километре, а почетна цијена једног километра је 10 КМ.

Километре може купити сваки појединац, установа, удружења и слично. Свака куповина километра ће бити јавна, транспарентна и доступна свима, а прикупљени новац ће бити уплаћен на рачун Вучковића.

Трчаће 70 километара, а у плану им је да тако промовишу здравље и природне љепоте овог дијела Херцеговине.

Старт је планиран са мјеста Папин до /Волујак/, а циљ је Билећко језеро.

Кроз "Трку за здравље" жеља учесника је да укажу на потребу сваког појединца да води бригу о сопственом здрављу кроз физичку активност, нарочито у години гдје је систематски нарушено, али је главни циљ здравље Марка Вучковића.

  • Билећа: Помозимо Марку Вучковићу
    01.12.2020. 10:06

    Марку Вучковићу, оцу двоје дјеце, из Билеће (33) потребно је око 140 хиљада КМ за трансплантацију бубрега у Бјелорусији.Овај млади Билећанин болује од хроничне нефропатије, а први здравствени п...

Република Српска
Билећа: Помозимо Марку Вучковићу

До сада се за ову трку пријавило 18 тркача из Гацка и Билеће.

"Да наши кораци буду мозаик оздрављења", поручују оптимистични тркачи/це из Гацка и Билеће који већ сада најављују да је ова трка само увертира за неке нове, тркачке подухвате у Гацку.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Драган Ристић тресе мреже и у 43. години Драган Ристић тресе мреже и у 43. години
Билећанка Николина Перућица студент генерације Медицинског факултета у Фочи Билећанка Николина Перућица студент генерације Медицинског факултета у Фочи
Туристички адути: Билећко језеро, некрополе стећака и црква у Трновом Долу Туристички адути: Билећко језеро, некрополе стећака и црква у Трновом Долу
Најчитаније
  • Сјећање на пуковника Зорана Боровину, команданта Илиџанске бригаде ВРС
    4h 33m
    5
  • Божовић: Преварили су становнике Републике Српске, сад имамо три Додика
    18h 38m
    8
  • Одбрана Абазовића покушава да оспори валидност вјештака МУП-а Српске
    23h 54m
    1
  • Посни пужићи са ајваром
    6h 26m
    0
  • Божовић угостио студенте који учествују у пројекту „Парламент и политика у пракси“
    21h 0m
    1