Срби у више села у мраку готово три деценије

22.09.2023. 09:12
0
ИЗВОР: srna.rs

Српски повратници у селима Трубар, Бобољусци, Велико и Мало Очијево, Велики и Мали Цвјетнић, која су прије рата припадала Дрвару, а данас Бихаћу, пуних 28 година чекају струју, као и Срби у граховском селу Тишковац, али и у тако тешким условима воде борбу за вјековна огњишта.

Стево Роквић из села Трубар изјавио је Срни да су у том селу 22 српска домаћинства.

– Зими је мало оних који се усуде боравити у Трубару јер нема ни мреже за мобилну телефонију, док им макадамски пут који води у село уништавају камиони који превозе трупце – рекао је Роквић.

У селу Тишковац, које се налази на самој граници са Хрватском, а територијално припада Босанском Грахову, живи и једно дијете.

Овај школарац из породице Владушић свакодневно у школу у Босанско Грахово у једном правцу путује макадамским путем 17 километара.

У дрварским селима према Гламочу, у Бунчевцу и Прекаји струје нестане кад дува вјетар, а мјештани напомињу да се догађа да и неколико дана буду у мраку.

Коментари 0
Повезане вијести
Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српског народа Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српс...
Годишњица убиства Зорице Дивчић Годишњица убиства Зорице Дивчић
Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли
Најчитаније
  • Одржано такмичење у лову рибе на пловак
    22h 39m
    0
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    3h 40m
    3
  • Конференција беба у Палама окупила 252 малишана, најмлађа беба Лазар Савић (ФОТО)
    23h 42m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    3h 26m
    0
  • „Фамос“ најбољи и у сениорској конкуренцији
    23h 19m
    0