Срби у више села у мраку готово три деценије

22.09.2023. 09:12
0
ИЗВОР: srna.rs

Српски повратници у селима Трубар, Бобољусци, Велико и Мало Очијево, Велики и Мали Цвјетнић, која су прије рата припадала Дрвару, а данас Бихаћу, пуних 28 година чекају струју, као и Срби у граховском селу Тишковац, али и у тако тешким условима воде борбу за вјековна огњишта.

Стево Роквић из села Трубар изјавио је Срни да су у том селу 22 српска домаћинства.

– Зими је мало оних који се усуде боравити у Трубару јер нема ни мреже за мобилну телефонију, док им макадамски пут који води у село уништавају камиони који превозе трупце – рекао је Роквић.

У селу Тишковац, које се налази на самој граници са Хрватском, а територијално припада Босанском Грахову, живи и једно дијете.

Овај школарац из породице Владушић свакодневно у школу у Босанско Грахово у једном правцу путује макадамским путем 17 километара.

У дрварским селима према Гламочу, у Бунчевцу и Прекаји струје нестане кад дува вјетар, а мјештани напомињу да се догађа да и неколико дана буду у мраку.

Коментари 0
Повезане вијести
Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српског народа Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српс...
Годишњица убиства Зорице Дивчић Годишњица убиства Зорице Дивчић
Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    11h 45m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    9h 56m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    13h 28m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    2h 23m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    14h 42m
    0