Срби у више села у мраку готово три деценије

22.09.2023. 09:12
0
ИЗВОР: srna.rs

Српски повратници у селима Трубар, Бобољусци, Велико и Мало Очијево, Велики и Мали Цвјетнић, која су прије рата припадала Дрвару, а данас Бихаћу, пуних 28 година чекају струју, као и Срби у граховском селу Тишковац, али и у тако тешким условима воде борбу за вјековна огњишта.

Стево Роквић из села Трубар изјавио је Срни да су у том селу 22 српска домаћинства.

– Зими је мало оних који се усуде боравити у Трубару јер нема ни мреже за мобилну телефонију, док им макадамски пут који води у село уништавају камиони који превозе трупце – рекао је Роквић.

У селу Тишковац, које се налази на самој граници са Хрватском, а територијално припада Босанском Грахову, живи и једно дијете.

Овај школарац из породице Владушић свакодневно у школу у Босанско Грахово у једном правцу путује макадамским путем 17 километара.

У дрварским селима према Гламочу, у Бунчевцу и Прекаји струје нестане кад дува вјетар, а мјештани напомињу да се догађа да и неколико дана буду у мраку.

Коментари 0
Повезане вијести
Слађану Tрајковићу 10 година затвора због наводног ратног злочина Слађану Tрајковићу 10 година затвора због наводног ратног злочина
Претреси на подручју Посушја, Широког Бријега и Пала због кријумчарења и крађа Претреси на подручју Посушја, Широког Бријега и Пала због кријумчарења и крађа
Обијена кућа породице Гачић код Косова Поља Обијена кућа породице Гачић код Косова Поља
Најчитаније
  • Жељко Пржуљ – "АД капи"
    3h 48m
    9
  • Пета Бетовенова на калашњикову за дочек 1996. године у Српском Сарајеву
    11h 51m
    0
  • Прије 30 година посмртни остаци убијених Јабучана нашли вјечни спокој на гробљу у Фочи
    11h 57m
    11
  • Од сљедеће године ни на крмокољ без доприноса
    13h 2m
    3
  • Обавјештење о нерадним данима за вријеме предстојећих празника у Источном Новом Сарајеву
    8h 3m
    0