Srbi u više sela u mraku gotovo tri decenije

22.09.2023. 09:12
0
IZVOR: srna.rs

Srpski povratnici u selima Trubar, Boboljusci, Veliko i Malo Očijevo, Veliki i Mali Cvjetnić, koja su prije rata pripadala Drvaru, a danas Bihaću, punih 28 godina čekaju struju, kao i Srbi u grahovskom selu Tiškovac, ali i u tako teškim uslovima vode borbu za vjekovna ognjišta.

Stevo Rokvić iz sela Trubar izjavio je Srni da su u tom selu 22 srpska domaćinstva.

– Zimi je malo onih koji se usude boraviti u Trubaru jer nema ni mreže za mobilnu telefoniju, dok im makadamski put koji vodi u selo uništavaju kamioni koji prevoze trupce – rekao je Rokvić.

U selu Tiškovac, koje se nalazi na samoj granici sa Hrvatskom, a teritorijalno pripada Bosanskom Grahovu, živi i jedno dijete.

Ovaj školarac iz porodice Vladušić svakodnevno u školu u Bosansko Grahovo u jednom pravcu putuje makadamskim putem 17 kilometara.

U drvarskim selima prema Glamoču, u Bunčevcu i Prekaji struje nestane kad duva vjetar, a mještani napominju da se događa da i nekoliko dana budu u mraku.

Komentari 0
Povezane vijesti
Zapisi Vladislava Skarića otkrivaju ključnu ulogu Srba u istoriji Sarajeva Zapisi Vladislava Skarića otkrivaju ključnu ulogu Srba u istoriji Sarajeva
Na pravoslavnim grobljima uništeno više od 1.500 spomenika Na pravoslavnim grobljima uništeno više od 1.500 spomenika
Svjedok o ukopavanju tijela ubijenih srpskih vojnika Svjedok o ukopavanju tijela ubijenih srpskih vojnika
Najčitanije
  • Bio je najstariji stanovnik Jugoslavije: Sahranio sve najmilije, izrasli mu treći zubi
    6h 25m
    2
  • Povrijeđena žena pješak u Istočnom Novom Sarajevu
    22h 39m
    0
  • Zapisi Vladislava Skarića otkrivaju ključnu ulogu Srba u istoriji Sarajeva
    6h 22m
    6
  • Novi cjenovnik MUP-a Srpske: Koliko košta alkotestiranje, a koliko zapisnik nakon udesa?
    23h 31m
    1
  • Sestre Kovač - čuvari izvorne pjesme
    7h 49m
    0