Srbi u više sela u mraku gotovo tri decenije

22.09.2023. 09:12
0
IZVOR: srna.rs

Srpski povratnici u selima Trubar, Boboljusci, Veliko i Malo Očijevo, Veliki i Mali Cvjetnić, koja su prije rata pripadala Drvaru, a danas Bihaću, punih 28 godina čekaju struju, kao i Srbi u grahovskom selu Tiškovac, ali i u tako teškim uslovima vode borbu za vjekovna ognjišta.

Stevo Rokvić iz sela Trubar izjavio je Srni da su u tom selu 22 srpska domaćinstva.

– Zimi je malo onih koji se usude boraviti u Trubaru jer nema ni mreže za mobilnu telefoniju, dok im makadamski put koji vodi u selo uništavaju kamioni koji prevoze trupce – rekao je Rokvić.

U selu Tiškovac, koje se nalazi na samoj granici sa Hrvatskom, a teritorijalno pripada Bosanskom Grahovu, živi i jedno dijete.

Ovaj školarac iz porodice Vladušić svakodnevno u školu u Bosansko Grahovo u jednom pravcu putuje makadamskim putem 17 kilometara.

U drvarskim selima prema Glamoču, u Bunčevcu i Prekaji struje nestane kad duva vjetar, a mještani napominju da se događa da i nekoliko dana budu u mraku.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ruski instruktor za borbe prsa u prsa koji je dao život za Republiku Srpsku i slobodu srpskog naroda Ruski instruktor za borbe prsa u prsa koji je dao život za Republiku Srpsku i slobodu srps...
Godišnjica ubistva Zorice Divčić Godišnjica ubistva Zorice Divčić
Oskrnavljen hram na pravoslavnom groblju u Tuzli Oskrnavljen hram na pravoslavnom groblju u Tuzli
Najčitanije
  • Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
    14h 23m
    0
  • Danas „Konferencija beba“ u Palama
    15h 40m
    0
  • Božović: „Pohod na klanac“ je hodočašće sjećanja i poštovanja
    16h 1m
    0
  • Porodica Turuntaš i ove godine ugostila istu djecu sa Kosova i Metohije
    13h 45m
    0
  • Klanac - mjesto gdje je istorija ispisana žrtvom
    17h 12m
    0