Србија граби ка врху 10 најбољих на ФИФА листи

06.10.2022. 13:08
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Фудбалска репрезентација Србије која игра све боље и боље од доласка Драгана Стојковића на мјесто селектора налази се на 21. мјесту на најновијој ФИФА ранг листи најбољих селекција свијета и ово јој је најбољи пласман у посљедњих 10 година.

Скок од четири мјеста направили су након двије побједе у Лиги нација против Шведске и Норвешке које су им осигурале и пласман у Лигу А. Након оваквог развоја ситуације постало је јасно и то да ће "орлови" бити у другом шеширу пред жријеб квалификација за Европско првенство 2024.

Када гледамо посљедње година најбољи пласман на ФИФА ранг листи Србија је имала 2010. године када су били 13. а тада је селектор био Радомир Антић под чијом палицом су играли на Свјетском првенству у Јужној Африци.

На врху ФИФА листе остао је Бразил који је уједно и ривал Србије на предстојећем Свјетском првенство које се игра у Катару. Иза Бразила у топ 10 су Белгија, Аргентина, Француска, Енглеска, Италија, Шпанија, Низоземска, Португал и Данска.

Када говоримо о земљама бивше Југославије најбоље пласирана остала је Хрватска која је на 12. мјесту. Селекција БиХ се назадовала и сада се налази на 58. мјесту ФИФА листе.

Коментари 0
Повезане вијести
Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића? Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића?
Зашто фирме у Српској зарађују три пута више него у Србији? Зашто фирме у Српској зарађују три пута више него у Србији?
Српска навија за Милицу и Србију Српска навија за Милицу и Србију
Најчитаније
  • Прича о Цркви Преображења Господњег: Судбина је одредила да овај храм буде саграђен у Сарајеву
    7h 44m
    1
  • Пале: Усљед несугласица у саобраћају, возачу наниo тјелеснe повреде и оштетио аутомобил
    6h 6m
    2
  • Пет лица повријеђено у саобраћајној незгоди на магистралном путу Фоча - Шћепан Поље
    20h 34m
    0
  • Додик: Нећу поштовати, ја сам предсједник Републике Српске
    22h 36m
    33
  • Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића?
    2h 0m
    7