Србија надиграла Американце за пето мјесто

03.07.2022. 21:37
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Ватерполо репрезентација Србије завршила је Свјетско првенство у Мађарској на петој позицији.

Изабраници Дејана Савића су у посљедњој утакмици на базену у Будимпешти савладали селекцију Сједињених Америчких Држава резултатом 13:10 (3:3, 5:3, 3:1, 2:3).

На тај начин тријумфално је завршен шампионат, послије којег ће остати жал због изгубљеног четвртфинала од Хрватске када су "делфини" остали без борбе за медаљу.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Страхиња Рашовић, који је постигао четири гола. Три пута у листу стријелаца уписао се Душан Мандић, а два гола дали су Марко Радуловић и Сава Ранђеловић. По један погодак постигли су Ðорђе Лазић и Радомир Драшовић.

Најбољи у репрезентацији САД-а био је Александар Бовен са четири гола.

Коментари 0
Повезане вијести
Ватерполисти Србије европски прваци Ватерполисти Србије европски прваци
Српски ватерполисти у финалу Српски ватерполисти у финалу
Србија вечерас против Италије за финале Европског првенства Србија вечерас против Италије за финале Европског првенства
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    10h 43m
    36
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    17h 33m
    0
  • „Касперијада“ данас у Палама
    16h 33m
    0
  • Зграде Парламента и Савјета министара БиХ саграђене на српском гробљу
    17h 7m
    8
  • У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика
    9h 56m
    0