Srbija nadigrala Amerikance za peto mjesto

03.07.2022. 21:37
0
IZVOR: nezavisne.com

Vaterpolo reprezentacija Srbije završila je Svjetsko prvenstvo u Mađarskoj na petoj poziciji.

Izabranici Dejana Savića su u posljednjoj utakmici na bazenu u Budimpešti savladali selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 13:10 (3:3, 5:3, 3:1, 2:3).

Na taj način trijumfalno je završen šampionat, poslije kojeg će ostati žal zbog izgubljenog četvrtfinala od Hrvatske kada su "delfini" ostali bez borbe za medalju.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Strahinja Rašović, koji je postigao četiri gola. Tri puta u listu strijelaca upisao se Dušan Mandić, a dva gola dali su Marko Radulović i Sava Ranđelović. Po jedan pogodak postigli su Ðorđe Lazić i Radomir Drašović.

Najbolji u reprezentaciji SAD-a bio je Aleksandar Boven sa četiri gola.

Komentari 0
Povezane vijesti
Vaterpolisti Srbije evropski prvaci Vaterpolisti Srbije evropski prvaci
Srpski vaterpolisti u finalu Srpski vaterpolisti u finalu
Srbija večeras protiv Italije za finale Evropskog prvenstva Srbija večeras protiv Italije za finale Evropskog prvenstva
Najčitanije
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    12h 26m
    36
  • Generacija iz Ilijaša proslavila maturu koju nikada nije imala
    19h 16m
    0
  • „Kasperijada“ danas u Palama
    18h 16m
    0
  • Zgrade Parlamenta i Savjeta ministara BiH sagrađene na srpskom groblju
    18h 50m
    9
  • U Zaselju kraj Travnika uništeno između 60 i 80 pravoslavnih spomenika
    11h 39m
    0