Станић: Неправилности приликом опремања болнице “Србија”

12.08.2019. 19:53
0
ИЗВОР: СРНА

Члан Сектора за здравство у Социјално-економском савјету СДС Слободан Станић изјавио је да је приликом изградње и опремања Болнице “Србија” у Источном Сарајеву мијењана тендерска документација и да је прекршен Закон о јавним набавкама.

Станић је навео да је у тендерској документацији приказано да је за ову болницу набављена електрохируршка платформа, уређај високог квалитета по цијени која за три уређаја са додацима износи 145.500 КМ у оквиру 54,5 милиона КМ колико је коштала изградња и опремање ове здравствене установе, а да је испоручен турски апарат чија је цијена од 12.000 КМ до 15.000 КМ, након чега је цијену од 54,5 милиона КМ требало умањити за 100.000 КМ.

– Министарство здравља и социјалне заштите Републике Српске је одговорно као уговорни орган да све из понуде пренесе у уговор, а да надзором обезбиједи да се уговор испоштује – рекао је Станић на конференцији за новинаре у Бањалуци.

Он сматра да министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић није одговоран за ову ситуацију.

Станић је навео да је, у односу на тендерску документацију која садржи више хиљада ставки, нашао више од 80 ставки опреме које су промијењене.

Коментари 0
Повезане вијести
Завршена интервенција на главном колектору Болнице "Србија" Завршена интервенција на главном колектору Болнице "Србија"
Болница „Србија“ богатија за педијатра неуролога Болница „Србија“ богатија за педијатра неуролога
Измирена дуговања радницима Болнице "Србија" за порезе и доприносе 2011-2019. године Измирена дуговања радницима Болнице "Србија" за порезе и доприносе 2011-2019. године
Најчитаније
  • Прича о Цркви Преображења Господњег: Судбина је одредила да овај храм буде саграђен у Сарајеву
    8h 18m
    1
  • Пале: Усљед несугласица у саобраћају, возачу наниo тјелеснe повреде и оштетио аутомобил
    6h 40m
    2
  • Пет лица повријеђено у саобраћајној незгоди на магистралном путу Фоча - Шћепан Поље
    21h 8m
    0
  • Додик: Нећу поштовати, ја сам предсједник Републике Српске
    23h 10m
    33
  • Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића?
    2h 34m
    8