Стеван Мићић нови свјетски првак у рвању слободним стилом

18.09.2023. 21:27
0
ИЗВОР: srna.rs

Репрезентативац Србије Стеван Мићић освојио је златну медаљу на Свјетском првенству у рвању у Београду побједом над Јапанцем Руијем Хигучијем 7:4 у финалу категорије до 57 килограма слободним стилом.

Српски рвач прије тријумфа над борцем из Јапана савладао је актуелног олимпијског шампиона Руса Заура Угуева и натурализованог Албанца Зелимкара Абакарова, браниоца свјетске титуле, чиме је обезбиједио визу за Олимпијаду у Паризу.

Мићић је тријумфом на свјетском шампионату ушао у историју, јер је освојио прво злато за Србију на великим такмичењима у рвању слободним стилом.

Коментари 0
Повезане вијести
Симо Антонић: Човјек који је прије више од стотину година владао свјетским троном у рвању Симо Антонић: Човјек који је прије више од стотину година владао свјетским троном у рвању
Себастијан Нађ првак свијета у рвању Себастијан Нађ првак свијета у рвању
Српски рвач Али Арслан донио злато Србији Српски рвач Али Арслан донио злато Србији
Најчитаније
  • Због удеса обустављен саобраћај на дионици пута Рогатица-Подроманија
    22h 2m
    1
  • „Beerka“ поново стиже: од 12. до 14. јуна у Источном Сарајеву
    8h 17m
    0
  • Предузеће из Рогатице оштећено за више од 14.000 КМ
    8h 4m
    0
  • Лице из Трнова лице лишено слободе због пријетњи по живот
    8h 5m
    0
  • Није требало да убијемо попа
    3h 10m
    0