Страхиња Ерић убједљив на Златибору, Сања Кусмук сребрна

20.01.2022. 17:31
0
ИЗВОР: sportdc.net

И други дан ФИС трке, која је јуче одржана на Златибору, био је успјешан за наше нордијце.

Страхиња Ерић је остварио и другу побједу у трци на 10 километара слободно, сада са временом 20:29.3 минуте и 31 секунду брже од македонског ветерана Дарка Дамјановског. Наш Милош Стевић је ушао као трећу циљ са 1.35 минута заостатка.

Милош Чолић је завршио као четврти, пет секунди је био спорији од Стевића. Борис Станојевић је седми, а Александар Клачар девети.

Код дјевојака, Сања Кусмук је поново завршила као друга иза Ање Илић. Опет је најбоља нордијка Србије била успјешнија од наше најбоље такмичарке, сада са 21.3 секунди предности. Трећа је била Ана Јеремић из Србије 1:45 секунди заостатка, а онда слиједе три репрезентативке БИХ, Тамара Делипара, Марија Живковића и Мелика Јазић.