Sudar titana na ''Vembliju'': Real Madrid ili Borusija Dortmund?

01.06.2024. 19:28
0
IZVOR: nezavisne.com

Više nego uzbudljiva sezona Lige šampiona polako se bliži kraju i staće večeras u 90 i nešto minuta fudbala na legendarnom "Vembliju", gdje će o tituli novog prvaka Evrope odlučivati Dortmund i Real Madrid.

Poslije 11 godina nemački predstavnik boriće se za treći trofej u istoriji (računajući i KPK), dok će španski velikan, pokušati da obogati već svoju prepunu riznicu, 15. titulom.

Nakon osvajanja Kupa Nj emačke 2021. godine, ekipa iz Borusije ove noći juriće svoj prvi trofej, dok će Real pokušati da priroda sebi treću titulu ove sezone posle osvajanja Superkupa Španije i domaćeg prvenstva.

Nakon što su takmičarsku godinu u Bundesligi završili na petom mestu tabele (najgori učinak od 2014/15), plasman u finale Lige šampiona spasio je sezonu Edinu Terziću i "Milionerima", ali je pitanje koliko je pauza od dvije nedjelje između utakmica bez takmičarskog ritma, ostavila traga na njegovu ekipu.

Posljednji susret Dortmund je odigrao 18. aprila, kada je slavio protiv Darmštada 4:0, dok je Real za to vrijeme imao dvije dobre provere, završivši sezonu tek protekle subote.

Ovo će Bundesligašu biti sedmo evropsko finale.

Sa druge strane, susret na "Vembliju" biće 20. finale Lige šampiona (računajuči i KPK), za Madriđane, a u odlučujućim utakmica elitnog takmičenja izgubili su samo pet puta (Čelsi, Aberdin, Liverpul, Inter, Benfika), dok su evropski tron osvajali u 14 navrata.