Сусрет митрополита Амфилофија и Младена Иванића у Подгорици

28.09.2020. 18:14
0
ИЗВОР: Катера

Бивши члан Предсједништва БиХ Младен Иванић састао се данас у Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици са Његовим високим преосвештенством митрополитом црногорско-приморским Амфилохијем, којем је пренио своја искуства у вези са дефинисањем положаја Српске православне цркве у БиХ.

- Када је потписиван споразум Босне и Херцеговине са Римокатоличком црквом (Ватиканом), инсистирао сам да се исти споразум потпише и са Српском православном црквом у циљу дефинисања њеног трајног статуса - рекао је Иванић.

Саговорници су сагласни да је управо то што Српска православна црква тражи и у Црној Гори – равноправна позиција са другим вјерским заједницама, те да су искуства која је Иванић пренио могу бити добар примјер како је држава регулисала питање статуса цркве.

- За нас је ово врло значајно искуство. Уколико је и Европа подржала овакво рјешење у БиХ, нема разлога да не буде подржано и у Црној Гори - истакао је митрополит Амфилохије.

Иванић је нагласио да му је част и задовољство због уприличеног сусрета и да се од митрополита црногорско-приморског увијек могу чути поруке мудрости, мира и саборности.

Коментари 0
Повезане вијести
Споменик митрополиту Амфилохију биће постављен у градском парку у Беранама Споменик митрополиту Амфилохију биће постављен у градском парку у Беранама
Дјеца Божића Дјеца Божића
Звоните звона, пјевај Србље, никада распети нису гласније пјевали… Звоните звона, пјевај Србље, никада распети нису гласније пјевали…
Најчитаније
  • Страшна несрећа на ауто-путу: Погинуле мајка и беба из БиХ
    15h 28m
    0
  • На данашњи дан умрла Милунка Савић
    19h 40m
    0
  • Пети октобар 25 година касније - дан који је промијенио Србију
    19h 35m
    4
  • У Чаклама сутра парастос убијеним српским борцима
    16h 32m
    3
  • Страдање херцеговачких Срба у Великом рату: Терор који су покушали да заташкају
    19h 50m
    5