Сутра почињу Дани Филозофског факултета

15.05.2025. 12:58
2
ИЗВОР: katera.news

Филозофски факултет Универзитета у Источном Сарајеву организоваће низ актвности од 16. до 21. маја поводом обиљежавања Дана факултета и крсне славе – Светог Јована Богослова.

Како је најављено из ове високообразовне установе, планирано је да сутра у 18.00 часова буде одиграна представа "Две жене и један рат", а у 19.00 часова промоција књиге "Тамо далеко: аутобиографија кнегиње Јелисавете Карађорђевић".

Оба догађаја биће одржана у амфитеатру Филозофског факултета на Палама.

Међународни научни скуп "Наука и стварност" биће отворен 17. маја у 10.00 часова у амфитеатру Филозофског факултета Пале, а у 18.00 часова планирана је промоција издања Института историјских наука Универзитета у Источном Сарајеву.

Обиљежавање дана Филозофског факултета биће завршено 21. маја, када ће у 8.00 часова бити служена литургија у Храму Сабора Светог архангела Гаврила на Палама.

Након тога, у 11.00 часова планирана је свечана академија, додјела признања и промоција дипломираних студената првог и другог циклуса студија у амфитеатру Економског факултета.

Ломљење славског колача планирано је у 13.00 часова у деканату Филозофског факултета Пале, а након тога славски ручак у салону "Макси".

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Проф 15.05.2025. 15:08
    Анонимно: Нема везе што нема студената, морају се ухљебити толики професори и асистенти на 20 студијских програма од којих најмање пола немају везе са животом. Да не говоримо о некаквом Институту историјских наука који је човјек направио по својој мјери, да може да гусла и ако нема студената.
  • Generic placeholder image
    Анонимно 15.05.2025. 14:10
    Само ви ломите колаче и правите крканлуке, а институција пропала. Коме га славите и обиљежавате, немате 10 студената. Не бисте имали ни толико него остало пар доживотних који студирају од основања факултета.
Повезане вијести
Обиљежен Дан Музичке академије и промовисани дипломци Обиљежен Дан Музичке академије и промовисани дипломци
Невесињка Jелица Вукосав студент генерације на Филозофском факултету у Палама Невесињка Jелица Вукосав студент генерације на Филозофском факултету у Палама
"Кинески мост" окупио седам студената "Кинески мост" окупио седам студената
Најчитаније
  • Још данас активан хуманитарни број 1412 за Вукашина из Рудог – Будимо хумани!
    15h 44m
    0
  • Код Сокочанина пронађена бомба
    19h 56m
    3
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    17h 30m
    8
  • Лица осумњичена за кривична дјела „Оштећење и одузимање туђе ствари“
    18h 37m
    1
  • Тужилаштво: Тијело српске повратнице Јеле Пејић пронађено наго, али није убијена
    13h 13m
    2