Сутра “Савска регата 2019”

02.08.2019. 20:14
0
ИЗВОР: Срна

У Бијељини ће сутра бити одржана “Савска регата 2019” на траси дугој 25 километара.

Регата ће стартовати у 10.00 часова на скелском прелазу “Суботиште” у Црњелову.

Секретар градске Туристичке организације Владимир Софренић најавио је раније да током пловидбе ове године неће бити одмора у Остојићеву, него ће се директно пловити на циљ до Раче, гдје ће бити организовано дружење за учеснике.

Софренић је додао да очекује да сви учесници поштују правила понашања на води, првенствено да не глисирају чамцима, јер једино на тај начин неће довести у питање своју и безбједност других учесника регате.

“Са представницима Граничне службе договорено је да један њихов чамац иде на почетку регате, а један на зачељу и они ће водити рачуна да пловила иду у једној групи и организовано. За чамце који остану иза или оду испред колоне, сматраће се да више нису учесници манифестације”, напоменуо је Софренић.

Организатор ове регате, која ће бити одржана у оквиру “Пантелинских дана 2019”, као и ранијих година је бијељинска Туристичка организација, а покровитељ Градска управа.

Прошле године учествовало је око 300 пловила, а ове године организатори очекују да тај број буде већи или исти.

Коментари 0
Повезане вијести
На Савској регати ухапшено лице мачетом повриједило више особа На Савској регати ухапшено лице мачетом повриједило више особа
Савска регата биће одржана 1. августа Савска регата биће одржана 1. августа
Најчитаније
  • Рецепти за седам дана поста: Најљепша посна и здрава јела
    11h 12m
    1
  • Шљивићева демантовала тврдње да је "фризерка", па Граховчевој поручила да износи нетачне информације
    4h 45m
    0
  • Театар у сарајевских Срба
    2h 2m
    30
  • Зла коб принцезе Јелене
    11h 6m
    0
  • Правила и значај Божићног поста
    11h 32m
    0