Свједок утапања мушкараца у Бијељини описао детаље трагедије

04.08.2019. 15:38
0
ИЗВОР: Srpska.info

Бијељински рониоци неуморно трагају за тијелима утопљеника Љубе Мићића (56) и Цвике Симића (56) из семберског села Градац, који су јуче, под још неразјашњеним околностима, потонули заједно с чамцем у Саву.

Потрагу посматрају чланови породице, који су у шоку. Нико не проговара ни ријеч…

Рајо Кнежевић, риболовац који је са обале посматрао драматично потонуће чамца и посљедње тренутке Симића и Мићића, каже да још не вјерује да их нема.

Два пута сам чуо позив за помоћ. Били су 200 до 300 метара удаљени од мене. У једном тренутку чамац је почео да се врти у круг. Окренуо се три до четири пута и потонуо. Као да је пента чамца превагнула и повукла једну страну чамца у дубину. Не могу да схватим шта се догодило“ каже Кнежевић за Аваз.

Градоначелник Бијељине Мићо Мићић, који је у родбинским везама са несталим Љубом Мићићем, каже да рониоци претражују комплетан ток Саве, све до Раче.

Обојица утопљеника су из мог родног села Градац и с обојицом сам био у фамилијарним, родбинским везама. Љубо ми је био ближи рођак. Користили су мањи чамац, са великом пентом. Не знамо како се све то десило“ рекао је, између осталог Мићо Мићић.

Коментари 0
Повезане вијести
У Неуму се утопила жена У Неуму се утопила жена
Братунац: Ватрогасац и професор спасили дјечака од утапања Братунац: Ватрогасац и професор спасили дјечака од утапања
Прича о страдању српског народа: "Свједок" приказан у Штутгарту Прича о страдању српског народа: "Свједок" приказан у Штутгарту
Најчитаније
  • То нису били људи, већ звијери: Страдање браће Петра и Павла
    2h 45m
    13
  • На данашњи дан умро Бранко Радичевић - поета непролазне младости
    10h 18m
    0
  • Гори депонија у Крупачким стијенама
    12h 58m
    9
  • Људски немар изазвао пожар на депонији отпада у Крупачким стијенама
    12h 36m
    5
  • Бјелица: Пожар стављен под контролу
    11h 40m
    4