Траже распуштање Скупштине БОРС-а и избор новог руководства

15.12.2021. 09:29
1
ИЗВОР: srpskacafe.com

Представници пет градских и 22 општинске борачке организације са састанка у Градишци упутили су захтјев руководству Борачке организације Републике Српске да прије усвајања буџета у Народној скупштини Републике Српске затраже већа издвајања за борачку популацију.

Затражено је и распуштање Скупштине Борачке организације Републике Српске и избор новог руководства.

Предсједник Борачке организације града Градишка Милован Гагић рекао је да борци не могу и не смију бити социјална категорија и да се не смију тако посматрати већ да им треба обезбиједити примања на основу заслуга у рату.

Александар Савић, предсједник Предсједништва БОРС-а, рекао је да градске и општинске борачке организације све ставове могу да изразе преко Предсједништва и Скупштине БОРС-а, као легитимних органа.

Међутим, додаје, поједине регије, а њих је свега три, не дозвољавају својим преставницима да дођу пред ове органе и кажу оно што је легитимно.

Савић је најавио ванредну скупштину БОРС-а која ће бити одржана након Нове године.

Такође, истакао је да се са Министарством рада и борачко-инвалидске заштите разговара о обезбјеђивању минималне пензије за борце који наврше 65 година, а немају радни стаж.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Ravno do dna 15.12.2021. 17:33
    Činjenica je da onaj mali dečkić Begić ima veća muda od svih vas "boraca" zajedno...
Повезане вијести
Од 1. фебруара упис првачића путем "еУпис" платформе Од 1. фебруара упис првачића путем "еУпис" платформе
Мање бракова у Републици Српској, млади се касније вјенчавају Мање бракова у Републици Српској, млади се касније вјенчавају
Ивановић: Јача зима повећала потражњу за пелетом Ивановић: Јача зима повећала потражњу за пелетом
Најчитаније
  • Мистериозна смрт Драге Димитријевић Митрићевић и дан данас није расвијетљена (ФОТО)
    8h 34m
    0
  • Саша и Љена, муж и жена који су уградили животе у темеље Републике Српске
    22h 48m
    6
  • Заборављени спасилац српске историје: Професор Грујић, човјек који је пронашао земне остатке цара Душана
    8h 38m
    0
  • "Плава гробница" - вјечно почивалиште српских војника (ВИДЕО)
    8h 35m
    1
  • Упозорење због обилих падавина у недјељу
    7h 23m
    0