Требиње: Град пун туриста, а трговци незадовољни

18.08.2020. 08:50
0
ИЗВОР: srpskainfo

Требиње је ових дана, као мало који град у региону, пун туриста. Туристички капацитети су попуњени са више од 90 одсто, али због тога нису баш сви у Требињу задовољни.

Захваљујући, између осталог, туристичким ваучерима али и чињеници да је грађанима Српске, због проблема с корона вирусом, отежан одлазак на море, далеко најбројнији су домаћи туристи. И док хотелијери и угоститељи задовољно трљају руке, трговци тврде да су ове године на губитку.

Наиме, због баријера на границама у Требиње не долазе увијек радо виђени гости из Дубровника, Херцег Новог и других градова у Црној Гори и Хрватској. Они већ годинама Херцеговину долазе у куповину. Купују храну, средства за хигијену, чак и одјећу, обућу и мале апарате за домаћинство, јер је све то у Требињу, односно у БиХ, далеко јефтиније него у сусједним земљама.

– Они овдје накупују пуне гепеке робе, а пошто имају право на поврат ПДВ-а то им је довољно да након куповине наспу гориво у аутомобил и почасте се ручком. Нажалост, због ове ситуације с корона вирусом, ове године тих "шопинг туриста" нема, чак ни викендом, па је промет у трговинама знатно опао – каже Недељка Илијић, директорка УГ „Оаза“ из Требиња.

Додаје да се недолазак "шопинг туриста" из Хрватске и Црне Горе највише одразио на рад тржних центара.

Коментари 0
Повезане вијести
За девет мјесеци Српску посјетило готово 400.000 туриста За девет мјесеци Српску посјетило готово 400.000 туриста
Земни остаци Јована Дучића сахрањени у Требињу Земни остаци Јована Дучића сахрањени у Требињу
Није утврђено присуство лако запаљивих течности на аутомобилу Вукановића Није утврђено присуство лако запаљивих течности на аутомобилу Вукановића
Најчитаније
  • На данашњи дан 1931. године: По Стаљиновом налогу срушен Храм Христа Спаситеља у Москви
    11h 32m
    0
  • Зоран Трапара изабран за потпредсједника Скупштине општине Источна Илиџа
    21h 23m
    11
  • Саопштење Удружења гардиста Прве гардијске моторизоване бригаде Главног штаба Војске Републике Српске
    17h 28m
    0
  • Више средњошколаца у Сарајеву напало ученика
    17h 42m
    0
  • Аца и Реља у канџама сиромаштва: Сакупљају орахе да би преживјели!
    19h 42m
    0