У Љубогошти освештано спомен-обиљежје погинулим борцима

01.06.2022. 15:11
0
ИЗВОР: katera.news

У Љубогошти код Пала данас је освештано спомен-обиљежје и служен парастос за 17 погинулих бораца из тог мјеста који су дали живот за Републику Српску у Одбрамбено-отаџбинском рату.

Предсједник Предсједништва Борачке организације Пале Јасна Лазаревић Гавриловић захвалила је свима који су дошли на освештање споменика, напомињући да је иницијатива потекла од ове организације, уз подршку фирме "Станишић" и локалне заједнице.

Ацо Станишић, оснивач фирме "Станишић", истакао је да је овај споменик дар локалне заједнице, паљанске Борачке организације и фирме"Станишић".

- Споменик је настао из жеље да се погинулим борцима Љубогоште ода почаст – рекао је Станишић.

Слика

Он је додао да ће овај споменик чувати сјећање и подсјећати нове генерације да никада не смију да забораве хероје који су своје животе дали за Српску.

Станишић је закључио да злочини над српским народом никада не смију бити заборављени.

Свештеник Дејан Бакмаз истакао је да овај споменик треба да буде подсјетник на врлине, храброст, праштање и љубав.

Споменик је освештан у оквиру манифестације "Дани сјећања на јуни 1992. године" коју Борачка организација општине Пале организује поводом 30 година од почетка Одбрамбено-отаџбинског рата.

Манифестиција ће се одржавати до Видовдана с циљем очувања сјећања на погинуле борце и жртве пале за слободу и Републику Српску.

Коментари 0
Повезане вијести
Новогодишње вече поезије и музике Марка Милошевића Новогодишње вече поезије и музике Марка Милошевића
Пале: Одржана промоција књига Маје Ковачевић Пале: Одржана промоција књига Маје Ковачевић
Дио Трнова данас без струје Дио Трнова данас без струје
Најчитаније
  • Саопштење за јавност Николине Шљивић
    18h 6m
    16
  • Студентски протести који су промијенили свијет
    20h 51m
    27
  • Општина Источно Ново Сарајево улаже у јачање и модернизацију КП „Рад“
    18h 40m
    2
  • Мухаремовић: Заједничким дјеловањем до чистијег ваздуха
    10h 17m
    0
  • Требевић ће да се развија, Гашановић позвао инвеститоре да граде
    9h 55m
    4