У Лондону обиљежен Дан сјећања на српске жртве усташког геноцида

08.02.2020. 16:08
0
ИЗВОР: Срна

Фондација за сјећање на Јасеновац и Холокауст обиљежила је у Лондону Дан сјећања на српске жртве усташког геноцида у Независној Држави Хрватској (НДХ), а овогодишња тема комеморације названа је "Удружимо се против заборава".

На комеморација, одржаној синоћ у оквиру Српског мјесеца у Лондону, приказан је више пута награђивани документарни филм "Бројеви", аутора Бранка Лазића, у продукцији Радио-телевизије Републике Српске (РТРС).

Документарни филм је свједочење преживјелог дјетета логораша Зорке Делић Скибе, те уједно и опомена свим будућим генерацијама да су они, који заборављају сопствену историју, осуђени да им се понови, саопштено је из Фондације.

Директор Фондације Драгана Томашевић указала је на све веће присуство србофобије на Западу, те истакла како и дијаспори постаје све теже да се носи са овим видом дискриминације.

На комеморацији је уприличена изложба и представљена књига "Неизговорени геноцид", чешког фотографа Дејвида Сладека.

Коментари 0
Повезане вијести
Фоча добила Улицу јасеновачких жртава Фоча добила Улицу јасеновачких жртава
Српски цвијет изузетне љепоте ставите на ревер и будите поносни Српски цвијет изузетне љепоте ставите на ревер и будите поносни
Број жртава пожара у Дому пензионера у Тузли повећан на 13 Број жртава пожара у Дому пензионера у Тузли повећан на 13
Најчитаније
  • Тешка несрећа: Страдали беба и мушкарац, жени се боре за живот
    19h 51m
    0
  • Јахорина отказала наступ Аце Лукаса
    9h 41m
    10
  • „Волети никад није бесмислено“ - На данашњи дан преминуо Милош Црњански
    8h 5m
    3
  • Обустављен саобраћај на граничним прелазима са Србијом, пао систем
    14h 27m
    1
  • „Крофне из блока“ у Источном Сарајеву – посни, хумани залогаји након Свете литургије (ФОТО)
    17h 54m
    0