У Омишу разбијена плоча о слози Срба и Хрвата

17.08.2022. 11:09
0
ИЗВОР: Танјуг

На Пољичком тргу у Омишу стајала је плоча са натписом на ћирилици и латиници: "Кад се Србин и Хрват сложе и олово пливати може", што је засметалу младићу који је плочу разбио у дијелове и бацио је у смеће, пише хрватски портал 24сата.

- Држите то на другој страни Дрине - повикао је младић током овог инцидента који се догодио у уторак.

Аутор плоче је, иначе, љубитељ умјетности и колекционар Арнанд Штамбук који је учествовао на умјетничком фестивалу Алмиша Опен Арт. Плочу је, како је објављено на Фејсбук страници фестивала, планирао да инсталира на зграду градске управе, али није добио дозволу.

Организатори фестивала су му се извинили уз објашњење да свој рад и даље може изложити у властитом аранжману, без подршке организатора.

Након тога, аутор је, наводи се, плочу из протеста ставио на на Пољички трг.

Коментари 0
Повезане вијести
У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика
Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српског народа Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српс...
Годишњица убиства Зорице Дивчић Годишњица убиства Зорице Дивчић
Најчитаније
  • Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи
    13h 7m
    0
  • Од пуцња у Сарајеву до Панчева - Како живе потомци браће Гаврила Принципа (ВИДЕО)
    11h 11m
    23
  • Говор владике Николаја на Видовдан 1916. године
    9h 41m
    1
  • Још три дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    13h 21m
    3
  • Мудре ријечи цара Лазара и данас имају посебан значај: “Глава се не полаже у гроб него у темељ” (ВИДЕО)
    13h 11m
    0