У септембру више цијене за 1,2 одсто у БиХ

26.10.2022. 15:38
0
ИЗВОР: srna.rs

Цијене производа и услуга које се користе за личну потрошњу у БиХ мјерене индексом потрошачких цијена у септембру су у просјеку биле више за 1,2 одсто у односу на август.

Храна и безалкохолна пића у септембру су у просјеку били скупљи за 1,6 одсто у односу на претходни мјесец, одјећа и обућа за 4,5 одсто, становање и режијски трошкови за 2,6 одсто, намјештај, апарати за домаћинство за 0,3 одсто, објавила је Агенција за статистику БиХ.

Здравство је у просјеку поскупјело за 0,3 одсто, превоз за 0,1 одсто, комуникације за 0,5 одсто, рекреација и култура за један одсто, образовање за 0,7 одсто, ресторани и хотели за 0,6 одсто, а остала добра и услуге за 0,3 одсто.

Ниво цијена у септембру, у односу на исти мјесец прошле године, виши је за 17,3 одсто.

У септембру ове, у односу на исти мјесец лани, храна и безалкохолна пића у просјеку су скупљи за 26,2 одсто, алкохолна пића и дуван за 2,5 одсто, становање и режијски трошкови за 20 одсто, а намјештај, апарати за домаћинство и редовно одржавање куће за 10,9 одсто.

На годишњем нивоу здравство је у просјеку поскупјело 1,7 одсто, превоз за 28,2 одсто, комуникације за 1,4 одсто, рекреација и култура за 10,6 одсто, образовање за 1,6 одсто, ресторани и хотели за 12,4 одсто, а остала добра и услуге за 7,6 одсто.

Одјећа и обућа у септембру, у односу на исти мјесец лани, у просјеку су јефтинији за 6,3 одсто.

Коментари 0
Повезане вијести
У 2025. прикупљено 12,17 милијарди: Приходи од индиректних пореза рекордни У 2025. прикупљено 12,17 милијарди: Приходи од индиректних пореза рекордни
ЕУ уводи царине на пошиљке мале вриједности ЕУ уводи царине на пошиљке мале вриједности
Насиље над женама у БиХ: Злочин који не долази изненада Насиље над женама у БиХ: Злочин који не долази изненада
Најчитаније
  • Сјећање на Алексу Голубовића, великог навијача и хроничара ФК „Фамос“ из Војковића
    1h 46m
    0
  • Манастир Соко код Љубовије, православни бисер
    9h 34m
    32
  • Извјештај са прве линије сјећања: Новинар Владимир Митрић дијели искуства дочека ратне нове године
    1h 18m
    2
  • Васа Чубриловић - академик, младобосанац, научник
    6h 33m
    1
  • Предложен притвор мушкарцу који је возилом ударао у "ренџ ровер" у коме је био Аца Лукас
    22h 47m
    0