У Српској регистровано 27 новозаражених вирусом корона

10.06.2020. 11:31
0
ИЗВОР: СРНА

У Републици Српској у посљедња 24 часа регистровано је 27 новозаражених вирусом корона, а тестирано 299 лабораторијских узорака, саопштено је из Института за јавно здравство Српске.

Ријеч је о девет мушкараца и 18 жена, од којих су шест млађе, 14 средње и седам особа старије животне доби.

Према мјесту пребивалишта, седам особа је из Котор Вароша, пет из Зворника, четири из Костајнице, по двије из Приједора, Модриче и Добоја, те по једна из Бањалуке, Теслића, Градишке, Бијељине и Требиња.

До сада је у Републици Српској потврђено 1.567 случајева вируса корона, а преминуло је укупно 117 особа, код којих је потврђен тест на овај вирус.

У Републици Српској, од вируса корона, до сада се опоравило укупно 1.082 особа, што представља 69,05 одсто од укупног броја потврђених случајева инфекције.

Тестирано је 30.942 особа.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 66, од којих у Универзитетском клиничком центру Републике Српске 27, а у општим болницама 39 лица.

Укупан број лица код којих је тест позитиван са благом клиничком сликом или без симптома у објектима за изолацију је 70.

У Републици Српској под здравственим надзором тренутно је 1.034 особа, а надзор је завршен за 35.162 лица.

Коментари 0
Повезане вијести
У Српској сутра нерадни дан У Српској сутра нерадни дан
Сутра исплата априлских пензија Сутра исплата априлских пензија
Почела исплата априлског дјечијег додатка у Српској Почела исплата априлског дјечијег додатка у Српској
Најчитаније
  • Марш „Бесмртног пука“ у суботу на Палама
    20h 35m
    0
  • Данас Марковдан
    8h 51m
    0
  • Спасовданскe свечаности у Источном Новом Сарајеву
    3h 46m
    0
  • У Српској сутра нерадни дан
    9h 2m
    0
  • Источно Сарајево: „Мини голф из блока“ у недјељу у Парку великана
    23h 28m
    0