У Српску забрањен увоз 17. 700 килограма бресака из Турске

07.09.2020. 15:49
0
ИЗВОР: srpskainfo

Фитосанитарна инспекција РС забранила је увоз 17.700 килограма бресака поријеклом из Турске, због повећаног садржаја пестицида.

Приликом прегледа пошиљке надлежни инспектор је узео узорак за лабораторијску анализу, ради испитивања остатака пестицида, саопштили су из Инспектората РС.

– На основу Извјештаја о лабораторијској анализи који је издао Институт за воде Бијељина, у анализираном узорку утврђено је повећано присуство пестицида „мелатхион“ изнад вриједности прописаних Правилником о максималним нивоима остатака пестицида у и на храни и храни за животиње биљног и животињског поријкала. Поступајући по резултатима анализе, инспектор је донио Рјешење којим је забрањен увоз спорне пошиљке, а наложено је њено враћање пошиљаоцу или уништавање под надзором надлежног инспектора – наводи се у саопштењу.

Коментари 0
Повезане вијести
Електропривреда Српске одбацила инсинуације о поскупљењу струје Електропривреда Српске одбацила инсинуације о поскупљењу струје
Ко штити старије: Илегални смјештаји, пропусти у домовима Ко штити старије: Илегални смјештаји, пропусти у домовима
Пред славе и празнике евидентан раст цијена прасади у Српској Пред славе и празнике евидентан раст цијена прасади у Српској
Најчитаније
  • Ђајић смијењен због снимка са дрогом (ВИДЕО)
    16h 51m
    11
  • Разбојништво у златари, један од пљачкаша пронађен мртав
    18h 42m
    0
  • Четворица притвореника у Војковићима ступила у штрајк
    8h 12m
    3
  • Потврђена оптужница због насиља у породици у Рогатици
    14h 57m
    0
  • Оглас за посао на Цетињу из 1906: Поред српског, кандидат мора знати и неки од страних језика
    19h 27m
    0