Ученици ОШ „Свети Сава“ обиљежили 170 година од рођења Михајла Пупина

11.04.2024. 15:28
0
ИЗВОР: katera.news

У Основној школи "Свети Сава" у Источном Новом Сарајеву одржане су активности поводом обиљежавања 170 година од рођења научника Михајла Пупина.

Ученици осмог разреда заједно са наставницама физике Данијелом Ђукић и техничког образовања Иваном Гардовић присјетили су се лика и дјела нашег великог научника.

Слика

Фото: Основна школа Свети Сава

Ученици Тамара Џебо и Дарко Самарџић припремили су занимљиву презентацију коју су презентовали на часу посвећеном нашем великом научнику и проналазачу, док су Софија Лемез и Анђела Ковачевић урадиле један веома креативан постер.

Слика

Фото: Основна школа Свети Сава

Ученик деветог разреда Андреј Влачић презентовао је лик и дјело Михајла Пупина у свом одјељењу.

Можда је мали допринос, али воља је велика да нашим ученицима приближимо многа умна имена из разних области како би спознали њихов значај кроз дјела која су подарили свом народу и човјечанству, навели су из ове школе.

Коментари 0
Повезане вијести
Едукативнo предавањe за основце у Источном Сарајеву поводом кампање „Славимо одговорно“ Едукативнo предавањe за основце у Источном Сарајеву поводом кампање „Славимо одговорно“
Пажња: Натпис „21.мај 2025. и kill“ на школској клупи у ОШ „Свети Сава“ Пажња: Натпис „21.мај 2025. и kill“ на школској клупи у ОШ „Свети Сава“
На Палама отворена изложба о Михајлу Пупину На Палама отворена изложба о Михајлу Пупину
Најчитаније
  • По чему је Романија добила име (ВИДЕО)
    22h 45m
    34
  • "Мама, хоће ли те доктори излијечити?": Позовимо 17046 за Весну Субашић!
    10h 30m
    0
  • У саобраћајној несрећи погинуло лице из Вишеграда, четири лица повријеђена
    9h 18m
    0
  • Одржана јавна трибина о изазовима управљања отпадом у Источном Новом Сарајеву
    22h 19m
    3
  • Вечерас хуманитарни тренинг за Весну Субашић у Источном Сарајеву
    5h 26m
    0