Упозорење на раст појединих водостаја у Српској

17.07.2021. 19:10
0
ИЗВОР: СРНА

У сливу ријеке Босне очекује се знатнији раст водостаја, а у Добоју и Модричи прогнозира се достизање коте редовне одбране од поплаве са врхом поплавног таласа са понедјељка на уторак, 19. на 20. јул, саопштено је из предузећа "Воде Српске".

Прогнозира се раст водостаја и у сливу ријеке Укрине, гдје постоји и могућност појаве бујичних поплава, као и у сливу ријека Врбање, Сане, Рибника, Праче, Ракитнице, Жепе и на ширем подручју Сарајева

У сливу Врбаса очекује се раст водостаја, али без достизања коте припремног стања ни на једној прогнозној локацији, додаје се у саопштењу.

У сливу Уне и Сане очекује се раст водостаја, а на прогнозној локацији Сански Мост на ријеци Сани и у Костајници на ријеци Уни могла би да буде досегнута кота припремног стања.

Из овог предузећа је саопштено да редовно прате стање водостаја на подручју Републике Српске и дјелују у складу са својим надлежностима.

Коментари 0
Повезане вијести
Рођено 26 беба у Српској Рођено 26 беба у Српској
У Српској рођене 23 бебе У Српској рођене 23 бебе
Сјећање на 11 страдалих у поплавама 2014. године Сјећање на 11 страдалих у поплавама 2014. године
Најчитаније
  • Свечана литија поводом славе Саборног храма Вазнесења Господњег у Источном Сарајеву
    13h 6m
    1
  • Сјајни резултати основаца из Источног Сарајева на републичком такмичењу из математике
    6h 14m
    0
  • Aкција добровољног давања крви сутра у Источном Новом Сарајеву
    8h 37m
    0
  • Катић: Грађани били веома заинтересовани за разговор
    8h 20m
    0
  • Дан отворених врата данас у Источном Новом Сарајеву
    17h 31m
    0