Упозорење потрошачима: Ове гријалице могу изазвати пожар

12.12.2019. 14:26
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Са тржишта БиХ повучена су два типа електричне кварцне гријалице – AWT W-HQ1207S i Mesko tip MS7710, јер представљају опасност од пожара и опекотина.

Ове гријалице поријеклом су из Кине, а увозник, односно, дистрибутер су предузећа „Р.Тиме“ Сарајево и „Сонра“ Живинице.

– Производи представљају опасност од пожара и опекотина јер имају механизам који укључује/искључује гријаче када се гријалица усправи/обори. Укључивање ради иако ниједан гријач претходно није видљиво усијан.  За Меско тип МС7710 упутство за употребу не садржи сва тражена упозорења, а ниједан од ова два производа нису усклађени са Наредбом о електричној опреми намијењеној за употребу унутар одређених напонских граница и стандардом БАС ЕН 60335-2-30:2012 – саопштили су из Агенције за надзор над тржиштем БиХ.

Надлежна инспекција је наредила мјере обавјештавања потрошача, повлачења производа са тржишта и његово уништавање.

– Препоручује се потрошачима који посједују ове производе да их престану користити и врате у трговину гдје су их купили – наводи се у саопштењу.

Коментари 0
Најчитаније
  • Трагови Аријане Љуце и Боже Лопатића воде до истог мјеста - објављени нови детаљи потраге
    22h 57m
    4
  • Најбоље ратне фотографије су антиратне (фотографије)
    5h 18m
    0
  • Важне измјене у ПДВ систему БиХ
    22h 14m
    0
  • Изабран нови папа!
    21h 28m
    0
  • Ово је нови папа!
    20h 30m
    0