Упркос затегнутој ситуацији ноћ на сјеверу Косова протекла мирно

28.12.2022. 09:02
0
ИЗВОР: srna.rs

На сјеверу Косова и Метохије ноћ је протекла мирно, упркос врло затегнутој ситуацији, Срби не одлазе са барикада већ су их додатно ојачали.

Од синоћ је, након што су 18 дана затворени прелази Јариње и Брњак, затворен и прелаз Мердаре, пошто је са српске стране педесетак Срба из Куршумлије поставило барикаду, не дозвољавајући пролазак ни пјешацима.

Тренутно су за саобраћај отворени прелази Мутивода на путу Лесковац-Медвеђа-Приштина и Бијела земља на путу Бујановац-Гњилане.

На путевима на сјеверу постављено је 13 барикада на којима Срби настоје да издејствују ослобађање ухапшених бивших припадника косовске полиције Миљана Аџића, Дејана Пантића и Слађана Трајковића, повлачење припадника косовске полиције, гашење база КПС-а и поништавање спискова Приштине са именима Срба осумњичених за различита кривична дјела.

Од јуче ујутру двије нове барикаде су у сјеверном дијелу Косовске Митровице, у Бошњачкој Махали и на мосту удаљеном око километар од мјеста Рударе, у којем је од првог дана постављена барикада. Новом барикадом Срби су онемогућили било какав покушај проласка јединица косовске полције путем према Звечану и Лепосавићу.

У Бошњачкој Махали истакнути су натписи "Бојкот српске робе" а тај позив данима уназад непрестано понављају активисти невалдиних организација из Приштине, уз тврдњу да се куповином српске робе финансирају "криминалне групе на сјеверу Космета".

Због најава Приштине о упаду припадника КПС-а на сјевер Косова синоћ је у касарни у Рашки војнике и жандармерију обишао предсједник Србије Александар Вучић.

Војска Србије, анитерористичка јединица и жандармерија су у стању пуне готовости.

Из Приштине је синоћ поновљен захтјев да се барикаде морају уклонити и да косовска полиција чека наредбу о даљем поступању.

Министар унутрашњих послова у Влади самопроглашеног Косова Џељал Свећла рекао је да су привремене институције у блиској координацији.

Коментари 0
Повезане вијести
Страшна прича из Грачанице: НАТО нам је убио дјецу - умјесто имена остале три тачке... Страшна прича из Грачанице: НАТО нам је убио дјецу - умјесто имена остале три тачке...
Злочин над Србима у Сијековцу међу првим детонаторима рата Злочин над Србима у Сијековцу међу првим детонаторима рата
НАТО агресија на Југославију била је упозорење које је спасило Русију НАТО агресија на Југославију била је упозорење које је спасило Русију
Најчитаније
  • Јеромонах Георгије Станковић - Пост у савремено доба (ВИДЕО)
    3h 19m
    16
  • Ослобађање Бијељине 1992. године
    5h 9m
    14
  • Дан кад су Срби поново изабрали праву страну историје - 27. март
    5h 11m
    11
  • Војска Југославије на данашњи дан оборила "невидљиви" авион
    5h 12m
    3
  • Живот и мисија Матије Бана, академика, дипломате, Србина, католика
    20h 49m
    2