Уручене награде "Златна сова" и "Совица"

19.09.2024. 21:30
0
ИЗВОР: srna.rs

Награда "Златна сова", коју дод‌јељује Завод за уџбенике и наставна средства Републике Српске за најбољи необјављени роман, уручена је вечерас Радојку Лаки Веселиновићу из Ужица за рукопис "Савршено нормалан човек".

Награду "Совица" за најбољу необјављену књигу за д‌јецу добила је Јелена Калајџија из Бијељине за рукопис "Спајалица, шест сјемена и перо".

Према одлуци жирија, друго мјесто за најбољи необјављени роман припало је
Михајлу Орловићу из Бањалуке за рукопис "Андрак", а треће Ивану Новчићу из Краљева за рукопис "Тремор".

Министар просвјете и културе Републике Српске Жељка Стојичић, која је вечерас присуствовала дод‌јели ових награда, истакла је да "Златна сова" и "Совица" значајно доприносе развоју културе и популаризацији књиге.

Стојичићева је ауторима пожељела да наставе да пишу и стварају.

- Дванаест година `Златне сове` и 36 награђених романа, те седам година `Совице` и исто толико књига за д‌јецу за нашу Републику Српску и за њен књижевни простор представља велики допринос и траг за српску књижевност - рекла је Стојичићева обраћајући се на дод‌јели награда.

Вршилац дужности директора Завода Предраг Спасојевић изразио је задовољство јер је уручење награда уприличену на Сајму књиге, који представља једну од најзначајнијих манифестација за издаваче, али и за развој културе и читалачке публике.

- Ово је изузетна прилика да промовишемо наше добитнике награда `Златна сова` и `Совица`, који нам стижу из Српске, али и из Србије, јер се на наш конкурс могу пријавити сви који пишу на српском језику и ћирилицом - рекао је Спасојевић новинарима. 

Коментари 0
Повезане вијести
Од ријетких болести болује 1.500 лица у БиХ Од ријетких болести болује 1.500 лица у БиХ
Средњошколци желе скраћење часова на 35 минута, просвјетари оштро против Средњошколци желе скраћење часова на 35 минута, просвјетари оштро против
У понедјељак исплата пензија у Српској У понедјељак исплата пензија у Српској
Најчитаније
  • Легенда из наших крајева: Како су Турци узели Кнежину
    19h 13m
    34
  • Сјећање на стравичан злочин над српском породицом Зец
    18h 13m
    5
  • Којић позвао начелнике и градоначелнике да се супротставе новом Закону о уређењу простора и грађењу
    18h 22m
    2
  • У БиХ затворена прва пумпа због америчких санкција НИС-у
    15h 59m
    0
  • ,,Глас Црногорца“ 1895: Вјечни покој најсрећнијој Српкињи која је српству подарила првог Србина – књаза Николу
    14h 22m
    0