Велики пожар у Бијељини под контролом

31.07.2022. 17:35
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Ватрогасци за сада држе под контролом велики пожар у фабрици импрегнираног дрвета “Меридијана” у семберском насељу Бродац, рекао је Срни замјеник старјешине бијељинске ватрогасне јединице Дејан Балорда.

- Одсјекли смо ширење пожара према импрегнираним праговима и бранимо дио гдје се налази погон и уље, да ватра не би дошла до тог дијела - навео је Балорда који се налази на мјесту пожара.

Он је додао да за ватрогасце овдје има још много посла, јер је ријеч о импрегнираном дрвету које ће још дуго да гори.

У Пословном регистру Републике Српске за фирму “Меридијана” из Бијељине је наведено да је специјализована за производњу импрегнисаних електро и ТТ дрвених стубова, жељезничких прагова, виноградарског коља и осталих дрвних сортимената који захтијевају хемијску заштиту дрвета.

  • Велики пожар у фирми код Бијељине
    31.07.2022. 14:36

    Велики пожар је захватио погон компаније “Меридијан” у бијељинском селу Бродац и према првим информацијама и даље се шири.На мјесто пожара су изашли ватрогасци са четири возила и почеле су дола...

Република Српска
Велики пожар у фирми код Бијељине

Због великог пожара на простору и објектима предузећа “Меридијана” из Градске управе Бијељина је саопштено да нема потребе за узнемиравањем, али је становништво позвано да прати стање и да, у случају да осјете непријатан мирис, затворе прозоре кућа и да не бораве на отвореном.

На гашењу пожара ангажоване су све расположиве екипе Територијалне ватрогасне и спасилачке јединице Бијељина, градске Цивилне заштите, као и ватрогасци из Угљевика и Лопара, а у помоћ су позвани и ватрогасци из Брчког, навели су из Градске управе.

Пожар је пријављен у 12.44 часа и нема информација о евентуално угроженима, а гашење отежавају врућина и јак вјетар у Семберији.

Градска управа: Нема потребе за узнемирењем грађана

Нема потребе за узнемиравањем због великог пожара на простору и објектима предузећа “Меридијана” у семберском насељу Бродац, саопштила је Градска управа Бијељина и позвала становништво да прати стање и да, у случају да осјете непријатан мирис, затворе прозоре кућа и да не бораве на отвореном.

Коментари 0
Повезане вијести
Бјелица: Пожар стављен под контролу Бјелица: Пожар стављен под контролу
Велики пожар на брду изнад Требиња Велики пожар на брду изнад Требиња
Горјела пекара на Младицама, брзом реакцијом ватрогасаца спријечена већа штета (ФОТО) Горјела пекара на Младицама, брзом реакцијом ватрогасаца спријечена већа штета (ФОТО)
Најчитаније
  • Код Сокочанина пронађена бомба
    23h 46m
    3
  • Још данас активан хуманитарни број 1412 за Вукашина из Рудог – Будимо хумани!
    19h 34m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    21h 20m
    8
  • Лица осумњичена за кривична дјела „Оштећење и одузимање туђе ствари“
    22h 27m
    1
  • Гори депонија у Крупачким стијенама
    1h 42m
    6