Владика служи у Саборној цркви у Мостару у знак подршке православним вјерницима

09.12.2022. 08:58
0
ИЗВОР: srna.rs

Његово преосвештенство епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије служиће данас Свету архијерејску литургију у Саборној цркви Свете Тројице у Мостару у знак подршке православним вјерницима у овом граду.

Света архијерејска литургија почеће у 10.00 часова, најављено је из Епархије захумско-херцеговачке и приморске.

Из Епархије и Црквене општине Мостар су позвали вјерни народ да својим присуством узму учешће у литургији.

Владика Димитрије јуче је, поводом пљачке Саборне цркве Свете Тројице у Мостару, рекао да то није само напад на Српску православну цркве већ на живот, сигурност и духовни и културни идентитет цјелокупне црквене заједнице и српског народа у Мостару и Херцеговини.

Уз најоштрију осуду тог вандалског чина, владика је позвао свештенство, монаштво и све вјернике из Епархије да саборно на литургији пруже подршку мостарској Црквеној заједници позивајући сву јавност да покаже солидарност и одговорност реагујући на одговарајућу начин.

Коментари 0
Повезане вијести
Стари мост у Мостару проглашен најљепшим на свијету Стари мост у Мостару проглашен најљепшим на свијету
У граду на Неретви и данас се памти посљедњи испраћај Алексе Шантића У граду на Неретви и данас се памти посљедњи испраћај Алексе Шантића
У недјељу помен Алекси Шантићу поводом 102 године од пјесникове смрти У недјељу помен Алекси Шантићу поводом 102 године од пјесникове смрти
Најчитаније
  • Борбе у Подрињу - Зворник, Шековићи 1992.
    23h 51m
    8
  • Борбе у Подрињу - Вишеград, Фоча 1992.
    10h 57m
    0
  • Посне лазање
    10h 53m
    0
  • Цијене горива измичу контроли
    23h 52m
    0
  • Обиљежене 32 године од погибије Недељка Лиздека и Сретена Kнежевића
    6h 50m
    0