Влашки: Због неправилности изречено 193.000 КМ казни

19.10.2025. 10:10
0
ИЗВОР: srna.rs

На подручју града Источно Сарајево у девет мјесеци извршено је 1.998 контрола, а због утврђених неправилности привредним субјектима изречене су казне од 193.000 КМ, док је наплаћено 96.855 КМ, рекао је Срни начелник градског Одјељења за инспекцијске послове Вељко Влашки.

Влашки је истакао да је од 1.998 инспекцијских контрола у 32 одсто случајева утврђена неправилност и изречене казне.

Он је рекао да је тржишна инспекција извршила 510 контрола, инспекција за храну 459, ветеринарска инспекција 483, урбанистичко-грађевинска инспекција 203 контроле, пољопривредна инспекција 95, саобраћајна 121 и еколошка инспекција 73 контроле.

Влашки је навео да инспектори најчешће казне изричу због неиздавања рачуна купцима, а један од проблема су и нерегистроване фирме које раде.

- Најчешће отворе радњу, а нису добили одобрење и дозволу за рад. Инспектор тада печати објекат и када се створе услови, односно прибави сва потребна документација, онда скидамо печат и могу радити - додао је Влашки.

Према његовим ријечима, грађевински инспектори се најчешће сусрећу са проблемима у руралним подручјима гдје се почиње градња објеката без грађевиснке дозволе.

Влашки је навео да инспекција добро обавља свој посао захваљујући и великој подршци Градске управе.

Одјељење за инспекцијске послове Источног Сарајева инспекцијски надзор обавља на подручју шест градских општина у областима унутрашњег промета робе и услуга, производње и промета намирница и предмета опште употребе, здравствене заштите људи и санитарне заштите, пољопривреде, заштите животне средине, јавних путева и друмског саобраћаја, здравствене заштите животиња и ветеринарске дјелатности.

Рад Одјељења је организован у три канцеларије - у Источном Новом Сарајеву, на Палама и на Сокоцу, а запослено је укупно 15 инспектора.

Коментари 0
Повезане вијести
Одигране монодрама "Ја се зовем Лидија Дедуш" и представа "Годинама у исто време" Одигране монодрама "Ја се зовем Лидија Дедуш" и представа "Годинама у исто време"
"Дани Војина Комадине" од 11. до 13. децембра у Источном Сарајеву "Дани Војина Комадине" од 11. до 13. децембра у Источном Сарајеву
Помозимо Весни Субашић из Источног Сарајева Помозимо Весни Субашић из Источног Сарајева
Најчитаније
  • Сјећање на Веселина Пукету
    7h 33m
    3
  • Урош Нејаки - посљедњи српски цар
    5h 33m
    1
  • Рецепт за посне кифле
    16h 8m
    0
  • Mолитвa коју треба изговорити на Ваведење Пресвете Богородице
    16h 9m
    0
  • Од марта идуће године основица за борачки додатак четири и по марке
    9h 35m
    3