Вучић отворио још једну фабрику у Инђији, ево и коју

14.12.2022. 21:45
0
ИЗВОР: rtvbn.com

Предсjедник Србије Александар Вучић изјавио је данас на отварању фабрике гума јапанске компаније “Toyo Tire” у Инђији, да ће се ту производити гумеmade in Serbia” за ауди, порше, мицубиши и друге најбоље аутомобилске брендове из цијелог свијета.

- Данас је посебан дан, ретки су такви дани. Када сам сада улазио на састанак са представницима компаније, амабасадор Кацутамата ми је рекао - пре пет година смо почели да сањамо овај сан и посебно после посете недавно настрадалног Абе Шинза Београду. То је била историјска посета и успели смо да покренемо ствари и досањали смо тај сан. Ово је једина Тоyо фабрика у Европи и најбоља у целом свету, по свом квалитету и опремљености - рекао је Вучић.

Изразио је увјерење да то није и посљедња „Toyo“ фабрика која ће бити отворена у Србији.

Очекујемо да одавде у свету, на северноамеричко и западноевропско тржиште оду најбоље гуме  - made in Serbia, направљене у Инђији - навео је Вучић.

Навео је да фабрика има 117.000 метара квадратних, као и да је инвестиција вриједна 283 милина евра, али да ће укупно износити више од 300 милиона евра.

- Ми смо учествовали као влада и драго ми је што нисмо каснили ниједан дан у исплати субвенција. Бар у нечему да будемо као Јапанци - рекао је Вучић.

Казао је да тренутно у фабрици ради 460 радника и најавио да ће бити запослено још 120 до краја следеће године, али да ће се њихов број и даље повећавати без обзира на висок аутоматизације и дигитализације компаније.

-То је нешто што нам доноси бржи раст БДП и веће плате и пензије - истакао је Вучић.

Коментари 0
Повезане вијести
Поново блокаде улица у више градова Поново блокаде улица у више градова
Невjероватно откриће у Србији: Испод депоније читав град Невjероватно откриће у Србији: Испод депоније читав град
Русија спремна да понуди Србији најбоље лијекове против онколошких болести Русија спремна да понуди Србији најбоље лијекове против онколошких болести
Најчитаније
  • То нису били људи, већ звијери: Страдање браће Петра и Павла
    1h 15m
    13
  • На данашњи дан умро Бранко Радичевић - поета непролазне младости
    8h 48m
    0
  • Гори депонија у Крупачким стијенама
    11h 28m
    9
  • Људски немар изазвао пожар на депонији отпада у Крупачким стијенама
    11h 6m
    5
  • Бјелица: Пожар стављен под контролу
    10h 10m
    4