Вучић: Тражио сам од Колинде да не користи израз "великосрпска агресија"

21.08.2019. 11:19
0
ИЗВОР: Срна

Предсједник Србије Александар Вучић потврдио је наводе хрватских медија да је од предсједника Хрватске Колинде Грабар Китаровић тражио да се не користи стално израз "великосрпска агресија", али и боље услове живота за Србе у Хрватској.

"Када је реч о комуникацији између кабинета два председника, нема ту бог зна какве тајне. Колинда Грабар Китаровић је од мене тражила да се посебно позабавим несталим лицима и ја у наредном периоду очекујем прве резултате по том питању, а није лако, много је тешко", рекао је Вучић за ТВ "Прва".

Он је рекао и да је то нормална комуникација између два предсједника уколико се жели мир и добри односи између двије земље.

"Китаровићева је, упркос нашим тешким односима, тешкој емоцији која постоји између Срба и Хрвата, покушавала да то конкретним стварима мењамо. Верујем ако кренемо у проналажење несталих да ћемо створити неку базу за поправљање односа између Срба и Хрвата", навео је он.

Поједини хрватски медији објавили су да би у предизборној кампањи противкандидати Китаровићеве могли да искористе њену преписку са сарадницима у којој се наводи, између осталог, преписка са Вучићем.

Коментари 0
Повезане вијести
Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића? Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића?
Вучић о увођењу санкција Русији Вучић о увођењу санкција Русији
Вучић отпуштен са ВМА, осјећа се боље Вучић отпуштен са ВМА, осјећа се боље
Најчитаније
  • Одржано такмичење у лову рибе на пловак
    18h 12m
    0
  • Конференција беба у Палама окупила 252 малишана, најмлађа беба Лазар Савић (ФОТО)
    19h 15m
    3
  • „Фамос“ најбољи и у сениорској конкуренцији
    18h 52m
    0
  • До четвртка топло и спарно, понегдје могући пљускови
    18h 25m
    0
  • Сутра топло и нестабилно уз локалне пљускове, могућ и град
    19h 47m
    0