За једног радника послодавац добија 4.000 КМ

13.02.2022. 10:55
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

За запошљавање и самозапошљавање 850 грађана Српске из циљних категорија биће издвојено 3,65 милиона марака из буџета Републике Српске.

Програм запошљавања и самозапошљавања циљних категорија у привреди у 2022. години спроводи Завод за запошљавање Републике Српске.

Право да конкуришу имају грађани који су пријављени на Биро дуже од 12 мјесеци, особе са средњом стручном спремом и ниже квалификације пријављене на Биро најмање пола године, незапослени из руралних подручја са посебним освртом на жене, жене жртве породичног насиља и ратне тортуре, грађани старији од 40 година, лица са инвалидитетом, бивши штићеници домова за незбринуту децу, жртве насиља, самохрани родитељи и родитељи тешко болесне дјеце, без обзира на дужину чекања на евиденцији, те корисници одређених социјалних давања.

Послодавцима ће за запошљавање 600 радника бити одобрено укупно 2,4 милиона марака. По једном незапосленом добијају се 4.000 КМ.

Они који конкуришу за ова средства морају образложити разлоге за пријем радника, колико људи желе запослити и којих занимања.

Грађанима који желе да покрену свој посао за самозапошљавање одобрава се по 5.000 марака.

За 250 незапослених биће издвојено укупно 1,25 милиона КМ. Они морају имати завршену обуку из предузетништва, те доставити бизнис план.

Коментари 0
Повезане вијести
Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос
Радницима у БиХ флексибилно радно вријеме на првом мјесту Радницима у БиХ флексибилно радно вријеме на првом мјесту
Зашто су радници из БиХ међу најтраженијима у Хрватској Зашто су радници из БиХ међу најтраженијима у Хрватској
Најчитаније
  • Геноцид над „непоћуднима“ у НДХ: Злочин у Јеловцима и Раковцу - Пале 1943. године
    21h 31m
    12
  • Претреси у Источном Новом Сарајеву и на Палама у оквиру истраге покушаја убиства
    21h 1m
    2
  • Због удеса обустављен саобраћај на дионици пута Рогатица-Подроманија
    18h 14m
    0
  • У Општини Источна Илиџа одржан састанак радног тима
    23h 31m
    0
  • „Beerka“ поново стиже: од 12. до 14. јуна у Источном Сарајеву
    4h 29m
    0