За викенд забрана кретања из мјеста пребивалишта у Републици Српској

03.04.2020. 15:37
3
ИЗВОР: nezavisne.com

У Републици Српској забрањује се кретање свим грађанима из њиховог мјеста пребивалишта од суботе у 12 сати до недјеље у 18.

Ово је рекао Антон Касиповић, министар правде Републике Српске и потпредсјеник Владе Републике Српске, након сједнице Републичког штаба за ванредне ситуације.

Ова мјера је донесена да би се смањио ризик и даље ширење вируса корона.

Забрана кретања се не односи на особе које се морају кретати због обаваљања рада.

Говорећи о увођењу ванредног стања у Републици Српској, Касиповић је рекао да је оно било потребно како би се створили услови да по његовом престанку друштво настави функционисати уобичајено.

- Ово питање је изазиовало доста пажње и на неки начин потврђује потребу Републике Српске да се уведе ванредно стање. Уредбом штитимо интересе свих, прије свега грађана, а наравно и интересе Републике Српске. Уређујемо питање рокова, нико неће бити угрожен, стварамо услове да се по престанку ванредног стања вратимо у уобичајено поступање - рекао је Касиповић.

Он је додао да због увођења ванредног стања нико неће да трпи, ни грађани ни институције.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Lepi 2 08.04.2020. 12:38
    Teritorija grada nije isto što i teritorija opštine, tako da ste sami sebi dali odgovor.
  • Generic placeholder image
    Лепи 03.04.2020. 16:01
    Зна ли неко да разјасни шта тачно значи "мјесто пребивалишта"?
    Да ли је то област општине или града у којем лице има пријављену адресу боравка/пребивалишта?
  • Generic placeholder image
    Лепи 03.04.2020. 16:01
    Рецимо, ако лице има адресу пребивалишта на територији општине Источно Ново Сарајево, да ли се оно смије кретати у зони општине Источни Стари град, јер обје општине припадају Источном Сарајеву!?
Повезане вијести
Хаотично у Кнежеву: И стока се једва пробија крoз снијег (ФОТО/ВИДЕО) Хаотично у Кнежеву: И стока се једва пробија крoз снијег (ФОТО/ВИДЕО)
Укинута ванредна ситуација у Српској, грађани да се пријаве на здравствено осигурање Укинута ванредна ситуација у Српској, грађани да се пријаве на здравствено осигурање
Послије 1. новембра нема кретања са српским таблицама по Космету Послије 1. новембра нема кретања са српским таблицама по Космету
Најчитаније
  • Сјећање на пуковника Зорана Боровину, команданта Илиџанске бригаде ВРС
    11h 1m
    7
  • Посни пужићи са ајваром
    54m
    0
  • Синиша Берјан почасни професор престижног кинеског Ђангсу универзитета
    8h 11m
    0
  • Сљедеће године поскупљује струја у Српској
    11h 10m
    5
  • Албанска голгота Александра Каначког
    10h 51m
    0