Засад нема пооштровања мјера због епидемиолошке ситуације у Српској

31.08.2021. 11:47
0
ИЗВОР: КАТЕРА

Иако је првобитно директор Института за јавно здравство Републике Српске Бранислав Зељковић најавио да ће на наредној сједници Републичког штаба за ванредне ситуације предложити пооштравање мјера због нарушене епидемиолошке ситуације, из Института је потврђено да до тога неће још увијек доћи.

Наиме, како је Зељковић потврдио за "Независне новине", све актуелне мјере продужене су до 13. септембра ове године.

Републички штаб за ванредне ситуације задужио је све васпитно-образовне установе и општинске и градске штабове за ванредне ситуације да редовно обавјештавају Министарство просвјете и културе о епидемиолошкој ситуацији те да, уколико буде потребно, доставе приједлог за обустављање наставе у школама и прелазак на одвијање наставе на даљину. 

Како пишу "Независне новине", приједлог за обустављање наставе у школама може да обухвата све школе на подручју одређене јединице локалне самоуправе или само одређене школе са или без подручних одјељења.

Коментари 0
Повезане вијести
Грипа и корона поново пуне амбуланте у Српској Грипа и корона поново пуне амбуланте у Српској
Солаковић тврди да зна зашто се појавила епидемија карцинома: "Боље да су бацили атомску бомбу него тај вирус" Солаковић тврди да зна зашто се појавила епидемија карцинома: "Боље да су бацили атомску б...
У вријеме короне новац носили у УС Ненада Стевандића (ВИДЕО) У вријеме короне новац носили у УС Ненада Стевандића (ВИДЕО)
Најчитаније
  • Преки суд Саве Ковачевића
    3h 4m
    30
  • Марија Карађорђевић, српска краљица која заслужује поштовање равно светици
    5h 16m
    9
  • Обиљежавање 34 године од формирања Илиџанског одреда Специјалне бригаде полиције
    14h 51m
    0
  • Око 150 учесника на вожњи "Романија зове шест"
    13h 17m
    0
  • Обиљежене 34 године Илиџанског одреда Специјалне бригаде МУП-а
    10h 1m
    0