Затварање мигрантског кампа Липа одгођено за понедјељак

19.12.2020. 17:22
0
ИЗВОР: РТРС

Затварање мигрантског кампа Липа код Бихаћа, које је било планирано за данас, одгођено је за понедјељак.

У току су интензивни разговори о судбини око 1.300 миграната који су од априла смјештени у кампу Липа.

Разлог распуштања овог кампа су нехумани услови у којима мигранти живе. Тако кажу из Међународне организације за миграције.

У кампу, тачније "шаторском кампу" нема ни струје ни воде. Иако је распуштање кампа одгођено за понедјељак, како сазнајемо, још није позната нова локација на коју би мигранти из Липе требало да буду пребачени.

Подсјећамо да Савјет министара Босне и Херцеговине није постигао консензус током гласања о Приједлогу одлуке о успостављању привременог прихватног центра за смјештај миграната Липа.

Коментари 0
Повезане вијести
Због чега је инфлација у ЕУ далеко мања него у БиХ? Због чега је инфлација у ЕУ далеко мања него у БиХ?
БиХ једина у региону ван СЕПА, шта то значи за грађане? БиХ једина у региону ван СЕПА, шта то значи за грађане?
Уводи се обавезна регистрација припејд СИМ картица у БиХ Уводи се обавезна регистрација припејд СИМ картица у БиХ
Најчитаније
  • Да се не заборави: Страдање српског свата на Башчаршији - Дан када је све почело
    12h 56m
    17
  • Свака авлија армија (Други дио)
    13h 26m
    15
  • „Славит' овај дан могу само дебело заостали људи“
    9h 8m
    0
  • Вече са Матијом Бећковићем у Источном Новом Сарајеву
    10h 11m
    0
  • Дан жалости у Српској
    13h 16m
    0