Радници и медицинско особље који су јуче одведени у полицијску станицу, након упада такозване косовске полиције у објекат који Срби у Приштини користе као амбуланту, послије вишесатног задржавања, пуштени су нешто послије поноћи, јавља дописник Танјуга.
У међувремену је на улазним вратима објекта залијепљено обавјештење тзв. Здравственог инспектората о привременој обустави дјелатности.
Основно тужилаштво у Приштини и тзв. косовска полиција тврде да се у тој амбуланти пружају "илегалне медицинске услуге", пренијели су приштински медији.
Министар унутрашњих послова привремених приштинских институција Џељаљ Свечља навео је у саопштењу да претресени објекат припада невладиној организацији "Центар за мир и толеранцију Приштине", а да је полиција обавијештена о наводној "сумњивој дјелатности" те НВО која се налази у анексу полицијске станице.
Државни секретар у Министарству одбране Србије Немања Старовић поручио је да је упадом косовске полиције у једину преосталу амбуланту у Приштини коју користе Срби ускраћена основна медицинска услуга малобројним преосталим припадницима српског народа у том граду.
Старовић је у објави на платформи Икс подсјетио да је прије 1999. године у Приштини живјело више од 40.000 Срба, а да их је остало мање од 100.
- А сада је тој преосталој шачици ускраћена основна медицинска услуга - нагласио је он.
Старовић је указао и на то да је стопа одрживог повратка српских избјеглица и интерно расељених лица на такозвано Косово мања од два одсто и да је најнижа од свих постконфликтних области широм свијета.
- Штавише, оно мало оних који су се вратили настанили су се у изолованим сеоским енклавама, док су сви већи градови на (самопроглашеном) Косову* забрањене зоне за Србе - истакао је Старовић.