Завод за јавно здравство ФБиХ није учествовао у набавци респиратора

01.05.2020. 13:19
0
ИЗВОР: ATV

Завод за јавно здравство Федерације БиХ саопштио је да није учествовао у припреми спецификације за набавку респиратора из Кине, које је увезло пољопривредно газдинство "Сребрена малина", као ни у процедури саме набавке, за коју је задужена Федерална управа цивилне заштите.

У саопштењу је истакнуто да Завод није био консултован, нити информисан о детаљима уговора о набавци распиратора.

Завод за јавно здравство ФБиХ израдио је приједлог потребних медицинских средстава и заштитне опреме, који је усвојио Кризни штаб федералног Министарства здравства, те доставио федералном Штабу цивилне заштите, а на основу исказаних потреба кантона.

Агенција за истраге и заштиту БиХ укључила се у истрагу набавке 100 респиратора у ФБиХ, а Тужилаштво Кантона Сарајево формирало је предмет по којем ће бити вршене провјере ове набавке.

Коментари 0
Повезане вијести
Дирљива прича из Тузле: Отац донирао сину орган и спасио му живот Дирљива прича из Тузле: Отац донирао сину орган и спасио му живот
ФБиХ: Од 1. јануара скупља велепродајна цијена природног гаса ФБиХ: Од 1. јануара скупља велепродајна цијена природног гаса
Сабласни крици још одјекују из "Силоса" Сабласни крици још одјекују из "Силоса"
Најчитаније
  • Сјећање на Славка Јовичића Славуја
    2h 8m
    13
  • Годишњица формирања Првог јуришног батаљона (ВИДЕО)
    22h 38m
    0
  • Снимање сцена за филм „Линија“ у Источној Илиџи – потребни статисти
    16h 38m
    0
  • Додик: Разговарати са Србима о напуштању заједничких институција
    20h 28m
    11
  • Бачена експлозивна направа на кафић "Мока" у Источном Новом Сарајеву
    1h 48m
    3