Завршено уређење споменика у Жепи

01.06.2023. 16:44
0
ИЗВОР: katera.news

Уређење споменика у Жепи, направљено према идејном рјешењу архитекте из општине Хан Пијесак Ане Борковац, данас је завршено.

Како су навели из Борачке организације Пале, након извршеног договора са члановима породица погинулих бораца о уређењу споменика, и након што су општине Пале, Хан Пијесак и Источни Стари Град пристале да равноправно учествују, и добијених 10.000 КМ од Владе Републике Српске, уређење је започето чим су временске прилике дозволиле.

Како додају, на терену су затекли припаднике Ватрогасне чете из Хан Пијеска који сваке године уреде споменике прије одржавања помена. Осим њима, како кажу из Борачке организације Пале, захвалност дугују и запосленима у Шумском газдинству „Височник“ који дају свој допринос у уређењу.

- На подршци за уређење споменика захваљујемо се Влади Републике Српске и премијеру Радовану Вишковићу, општини Хан Пијесак и начелнику Слободану Ђурићу који нас је прихватио као сараднике у реализацији, општинама Пале и Источни Стари Град са начелницима Бошком Југовићем и Бојом Гашановићем, који су дали беспоговорну подршку и били потпуно кооперативни у овом за нас врло важном послу – поручили су из ове Борачке организације.

Помен за погинуле борце у Жепи биће уприличен у недјељу, 4. јуна, почетком у 11.00 часова. Полазак аутобуса из Пала је у 8.00 часова.

Коментари 0
Повезане вијести
Темељи споменика српским жртвама у Подрињу биће ударени догодине Темељи споменика српским жртвама у Подрињу биће ударени догодине
Освештан споменик блаженопочившем митрополиту Aмфилохију Освештан споменик блаженопочившем митрополиту Aмфилохију
Блаженопочивши митрополит Амфилохије добија споменик у Колашину Блаженопочивши митрополит Амфилохије добија споменик у Колашину
Најчитаније
  • Дан кад је срушена "Гвоздена завјеса"
    3h 13m
    1
  • Краљица јесени – кнедла
    1h 23m
    0
  • Невесињка Марија Појужина - огледало дјеце погинулих бораца
    7h 23m
    2
  • Сарајевски специјалци позирали са срамном заставом
    3h 11m
    5
  • Митрополит Хризостом: Храм Светих апостола Петра и Павла на понос свих Срба из Какња (ВИДЕО)
    8h 8m
    0