Здравствено стање Амфилохија непромијењено у односу на данас

29.10.2020. 23:19
0
ИЗВОР: АТВ

Поводом дезинформација које се појављују у вези са здравственим стањем митрополита црногорско-приморског Амфилохија, обавјештавамо јавност да је у односу на данашњи извјештај непромијењено, саопштено је на интернет страници Митрополије црногорско-приморске.

- Проблем који је направио пнеумомедиастинум – ваздух у средогруђу је под надзором љекарског тима који од самог почетка болести високопреосвећеног митрополита Амфилохија брине о његовом опоравку - наводе из ове митрополије.

Из Митрополије црногорско-приморске јутрос је саопштено да је Амфилохије дисао отежано, уз бол у грудном кошу, те да су одмах урађене све анализе.

Урађен је и скенер плућне артерије и скенер плућа, а снимак је показао да је узрок отежаног дисања и бола појава ваздуха у средогруђу или пнеумомедиастинум, који се често јавља у ситуацијама у којима пацијент има осјетљива плућа због дужине трајања упалног процеса.

Митрополит Амфилохије се од 6. октобра налази на болничком лијечењу од болести узроковане коронавирусом.

Коментари 0
Повезане вијести
Свештеник Гојко Перовић добио на суду Црну Гору Свештеник Гојко Перовић добио на суду Црну Гору
Пивска крвава бајка: Један од најсвирепијих злочина Другог свјетског рата Пивска крвава бајка: Један од најсвирепијих злочина Другог свјетског рата
Дола - пивски Витлејем и Зид плача Дола - пивски Витлејем и Зид плача
Најчитаније
  • Још данас активан хуманитарни број 1412 за Вукашина из Рудог – Будимо хумани!
    16h 52m
    0
  • Код Сокочанина пронађена бомба
    21h 4m
    3
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    18h 38m
    8
  • Лица осумњичена за кривична дјела „Оштећење и одузимање туђе ствари“
    19h 45m
    1
  • Тужилаштво: Тијело српске повратнице Јеле Пејић пронађено наго, али није убијена
    14h 21m
    2