Жене ловци крећу у хајку на вука

19.02.2020. 10:31
0
ИЗВОР: Srna

Окупљањем учесника и свечаном вечером на планини Борја код Котор Вароша у петак, 21. фебруара, почеће Седми међународни лов за жене који ће окупити учеснице из иностранства и Републике Српске.
Предсједник Ловачког удружења "Јеловка" из Масловара Слободан Жупљанин рекао је Срни да је дамски лов јединствен свјетски пројекат који окупља жене ловце сваке године у которварошким ловиштима.

-Не постоји случај да се жене из различитих земаља удружују у лову као што се то чини у оквиру дамског лова, а истовремено их упознајемо са прекрасним предјелима, с дивљачи коју имамо и разноликошћу терена- поручио је Жупљанин и додао да ће хајка на вука бити одржана у Крушеву Брду.

Порема његовим ријечима, овакве манифестације доприносе развоју ловног туризма на подручју општине.

-У госте нам долазе ловци из европских земаља, окружења и бројних градова Републике Српске- истакао је Жупљанин.

У суботу, 22. фебруара, у јутарњим часовима, након пријаве и евиденције учесника лова, услиједиће увођење жена у ловиште, а након тога и акција лова.

Свечана вечера биће одржана у хотелу "Хајдучке воде", а организатори ове међународне манифестације су Ловачки савез Републике Српске и три ловачка удружења са подручја општине, "Узломац", "Јеловка" из Масловара и "Борчићи" из Шипрага.

Коментари 0
Повезане вијести
Жене рођене у БиХ током 2024. године требало би да живе дуже од мушкараца Жене рођене у БиХ током 2024. године требало би да живе дуже од мушкараца
Све више запослених жена у Српској Све више запослених жена у Српској
Жене у Републици Српској живе дуже, али зарађују мање Жене у Републици Српској живе дуже, али зарађују мање
Најчитаније
  • Егзодус Срба са Грбавице (ВИДЕО)
    15h 0m
    1
  • Како је настаjaло Источно Сарајево (IV дио)
    23h 29m
    55
  • Фирма „Браћа Марјановић“ запошљава
    21h 19m
    1
  • Милош Обреновић - ратник, политичар, кнез
    23h 29m
    63
  • Два писма српског војника из ропства
    12h 8m
    3