Злато и двије бронзе за репрезентативце БиХ

29.04.2022. 19:12
0
ИЗВОР: srna.rs

Члан таеквондо репрезентације БиХ Мехмед Крупић јуниорски је првак Европе, а Ивана Илић и Мелина Ружнић освојиле су бронзане медаље на Европском првенству у таеквондоу у Поречу, изјавио је Срни предсједник Таеквондо савеза Републике Српске и члан репрезентације БиХ Бранислав Његован.

Његован је прецизирао да је Крупић до титуле дошао побједом над представником Украјине, док је на путу до финала савладао репрезентативца Шпаније и двојицу Ираца.

- Илићева је у полуфиналу изгубила од представнице Холандије, док је од Ружнићеве била боља таеквондисткиња из Ирске. Сутра су на распореду сениорске борбе - рекао је Његован.

У репрезентацији БиХ је 29 такмичара, од којих 10 из Републике Српске.

На Европском првенству у таеквондоу у Поречу до 1. маја учествује више од 900 такмичара из 28 земаља. 

Коментари 0
Повезане вијести
Србија вечерас против Италије за финале Европског првенства Србија вечерас против Италије за финале Европског првенства
Финска зауставила Србију у осмини финала Еуробаскета Финска зауставила Србију у осмини финала Еуробаскета
Никола Лубура пети на Европском првенству Никола Лубура пети на Европском првенству
Најчитаније
  • Јеромонах Георгије Станковић - Пост у савремено доба (ВИДЕО)
    1h 36m
    16
  • Ослобађање Бијељине 1992. године
    12h 48m
    14
  • Дан кад су Срби поново изабрали праву страну историје - 27. март
    4h 42m
    11
  • Војска Југославије на данашњи дан оборила "невидљиви" авион
    12h 51m
    3
  • Жељко Пржуљ – Либрето једне љубави
    2h 39m
    2