Злато и двије бронзе за репрезентативце БиХ

29.04.2022. 19:12
0
ИЗВОР: srna.rs

Члан таеквондо репрезентације БиХ Мехмед Крупић јуниорски је првак Европе, а Ивана Илић и Мелина Ружнић освојиле су бронзане медаље на Европском првенству у таеквондоу у Поречу, изјавио је Срни предсједник Таеквондо савеза Републике Српске и члан репрезентације БиХ Бранислав Његован.

Његован је прецизирао да је Крупић до титуле дошао побједом над представником Украјине, док је на путу до финала савладао репрезентативца Шпаније и двојицу Ираца.

- Илићева је у полуфиналу изгубила од представнице Холандије, док је од Ружнићеве била боља таеквондисткиња из Ирске. Сутра су на распореду сениорске борбе - рекао је Његован.

У репрезентацији БиХ је 29 такмичара, од којих 10 из Републике Српске.

На Европском првенству у таеквондоу у Поречу до 1. маја учествује више од 900 такмичара из 28 земаља.